Firma logistyczna GXO rozpycha się na rynku polskim

GXO Logistics, globalny operator logistyki kontraktowej, ogłosił, że otrzymał zgodę od brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków na przejęcie firmy Clipper Logistics również z branży logistycznej. GXO zamierza zwiększyć swoją obecność nad Wisłą i w Niemczech.

GXO przedstawiło swoją ofertę przejęcia 24 maja 2022 r., jednak do czasu zakończenia przeglądu regulacyjnego obydwie firmy prowadziły swoją działalność w niezależny sposób.

- GXO oraz Clipper są liderami w branży, a razem jesteśmy jeszcze silniejsi. Jako jedna firma spodziewamy się przyspieszyć wzrost poprzez rozszerzenie naszej obecności na kluczowych rynkach oraz w najważniejszych branżach, rozbudowując listę naszych największych klientów i zwiększając zakres innowacji logistycznych - komentuje fuzję Malcolm Wilson, prezes GXO.

Jeszcze przed przejęciem GXO zarządzało ponad 900 centrami logistycznymi na całym świecie o łącznej powierzchni 200 mln mkw. oraz zatrudniając 120 tys. pracowników. Wraz z przejęciem firmy Clipper spółka zyskuje ponad 50 nowych lokalizacji, 10 mln mkw. powierzchni magazynowej, 10 tys. pracowników oraz zwiększa swoją obecność na rynku polskim i niemieckim w sektorze farmaceutycznym, usług premium, logistyki zwrotów i napraw, które są kluczowymi obszarami wzrostu dla GXO.

GXO spodziewa się, że w ciągu dwóch lat od zamknięcia transakcji osiągnie znaczną wydajność i synergię kosztów. Proces integracji rozpocznie się wkrótce i będzie realizowany w drugiej połowie roku, zapewniając klientom skuteczną obsługę w szczycie sezonu świątecznego.

GXO Logistics jest największym na świecie operatorem logistyki kontraktowej. Firma współpracuje z największymi globalnymi markami na świecie, dostarczając usługi logistyczne i outsourcing za pomocą zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw i e-commerce.