Na rynku piw rzemieślniczych pojawił sie nowy dystrybutor

Spółka OneMoreBeer - bo o niej mowa - zastąpiła dotychczasową oddzielną działalność Krainy Piwa, SmakPiwa.pl oraz dostaw bezpośrednich z browarów Pinta i Pinta Barrel Brewing.

Pod jednym dachem OneMoreBeer – oprócz pełnej oferty Pinty – znalazł się dotychczasowy asortyment Krainy Piwa, czyli przede wszystkim bestsellerowe browary rzemieślnicze z Polski oraz oferta topowych browarów zagranicznych, których wyłącznym importerem i dystrybutorem była spółka SmakPiwa.pl.

Zarządzanie OneMoreBeer pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli firm Kraina Piwa i SmakPiwa.pl. Dyrektorem zarządzającym został Paweł Ząbek, doświadczony manager, wyspecjalizowany w zarządzaniu zakupami strategicznymi i zmianami operacyjnymi.

Ponadto na przełomie września i października w Wieprzu koło Żywca rozpoczęło działalność nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych firmy. Obiekt został wybudowany od podstaw za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru Pinta działce. Hala magazynowa o powierzchni 1000 mkw. i zastosowane w niej rozwiązania znacząco zwiększają dotychczasowe możliwości dystrybucyjne firm, które stworzyły OneMoreBeer oraz browarów Pinta i Pinta Barrel Brewing, a także w pełni automatyzują obsługę dostaw i zamówień piwa.

– Powstało najnowocześniejsze centrum dystrybucji piw rzemieślniczych w Polsce. W jednym miejscu mamy najszerszy asortyment polskiego i zagranicznego kraftu. Jesteśmy w stanie obsługiwać nawet najmniejsze, indywidualne zamówienia i docierać z piwami rzemieślniczymi w najodleglejsze zakątki Polski i świata – mówi Paweł Ząbek, dotychczasowy dyrektor operacyjny Browaru Pinta, który został dyrektorem zarządzającym OneMoreBeer.

Jak zapewnia OneMoreBeer w ciągu najbliższych trzech miesięcy pod adresem onemorebeer.pl zostanie uruchomiona także platforma B2B, umożliwiająca zakupy online.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.