Wojciech Fabiańczyk nowym dyrektorem raciborskiej fabryki Henkla

W ramach swoich obowiązków zarządza działalnością jednego z największych w regionie europejskim zakładów produkcji detergentów firmy.

- Mam poczucie dużej odpowiedzialności, obejmując to stanowisko, i dużą motywację do działania. Do moich kluczowych zadań należeć będzie zapewnienie jak najwyższej produktywności i rentowności zakładu - mówi Wojciech Fabiańczyk.

I dodaje, że ważnym celem, który chciałby zrealizować, to przyciągnięcie do nas młodych ludzi, którzy zechcą tutaj pracować.

- Dlatego będę dokładać starań, aby nasi pracownicy czuli, że pracują w miejscu na miarę XXI wieku, które jest dobrze i nowocześnie zarządzane. Chciałbym także im pomóc w realizacji celów zarówno zawodowych, jak i osobistych, bo tylko wtedy można mieć satysfakcję z pracy i odnosić w niej sukcesy. Mój sukces w dużej mierze definiuje się przez sukces mojego zespołu - zapewnia.

Wojciech Fabiańczyk piastuje stanowisko dyrektora fabryki w Raciborzu od połowy maja 2022 roku, a od sierpnia  jest także członkiem zarządu Henkel Polska Operations. Przed rozpoczęciem pracy w Henklu swoją karierę budował przez ponad 16 lat w polskim oddziale koncernu Procter & Gamble.

Zakład w Raciborzu produkuje proszki i żele do prania oraz płyny zmiękczające do tkanin na potrzeby polskiego rynku oraz kilkunastu innych krajów w regionie CEE. Przez ostatnie lata fabryka była systematycznie modernizowana, przeprowadzono w niej wiele inwestycji i zwiększono efektywność finansową działań produkcyjnych.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.