Fyrtel.market dostarczy do domu ... jadalne owady

Dzięki nawiązanej współpracy fyrtel.market ze start-upem FoodBugs konsument będzie mógł zamówić porcję jadalnych owadów pod same drzwi.

Dostawca jadalnych owadów, czyli tzw. novel food, firma FoodBugs, włączyła swoją ofertę do aplikacji Fyrtel.

- Jesteśmy wdzięczni za zaufanie oraz wiarę w rozwój konceptu wprowadzania do diety białka w nieco innej formie. Zachęcamy do pobrania aplikacji Fyrtla. To szybka i wygodna opcja na zamówienie różnorodnych produktów, od świeżego pieczywa z dobrej piekarni, po niezwykle smaczne przetwory z lokalnych firm - informuje Patryk Sienkiewicz, właściciel start-upu FoodBugs.  

Dostawa owadów na razie możliwa jest na terenie stolicy. Koszt dostawy wynosi 4 zł, a przy zamówieniu powyżej 150 zł klient otrzymuje przesyłkę za darmo - podaje FoodBugs.

Przypomnijmy. FoodBugs, to firma, która rozpoczęła działalność od sklepu internetowego w lipcu 2021 r. W kolejnych miesiącach poszerzyła działalność o dystrybucję produktów do punktów stacjonarnych. Więcej nt. zamienników białka zwierzęcego i żywności novel food, do której zaliczają się suszone owady jadalne, przeczytasz TUTAJ.

Fyrtel.market rzesza ponad 200 sklepów. Wśród nich są lokalne, niezależne sklepy z branży spożywczej: rzemieślnicze piekarnie, rodzinne warzywniaki, małe palarnie kaw, delikatesy i wiele innych małych biznesów, które skupiają się wyłącznie na sprzedaży wysokiej jakości produktów. Przez dwa lata działalności Fyrtel dowiózł ponad 70 tys. zamówień, generując dla obecnych w aplikacji sklepów prawie 3 mln zł obrotu. Ostatnio dostawca wkroczył na rynek niemiecki, do Berlina. Firma działa w Poznaniu, Wrocławiu, a od czerwca br. także w Warszawie. Flagowa usługa fyrtel.market to Poranne Chlebki - dostawa pieczywa i innych wypieków z lokalnych rzemieślniczych piekarni w godzinach porannych.