Dr. Oetker zaciska pasa

Obecna sytuacja gospodarcza - rosnące ceny energii oraz surowców - nie oszczędzają nawet dużych koncernów.

W związku z tym Dr. Oetker chce dostosować swój biznes spożywczy do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Dzięki uruchomieniu wydajniejszego programu koncern na całym świecie może zaoszczędzić nawet 250 mln euro rocznie. Poza tym firma nie wyklucza cięć kadrowych - donosi "Lebensmittel Zeitung".

W ten sposób chce zniwelować przynajmniej część większych kosztów, zwłaszcza energii i surowców. Celem zmian jest także dalsze oferowanie produktów w konkurencyjnych cenach. Podobnie jak wielu innych producentów żywności, Dr. Oetker nie przenosi w pełni wzrostu cen na klientów - informuje niemiecka gazeta branżowa.

Według koncernu program oszczędnościowy dotyczy całej firmy we wszystkich 40 krajach, na których Dr. Oetker jest obecny, w tym łańcuchów dostaw, logistyki, produkcji, marketingu i administracji. Wdrożenie programu ma się  rozpocząć się w tym roku i potrwać do 2023 roku. Pierwsze pozytywne efekty powinny być widoczne w nadchodzącym roku.

Jednocześnie firma chce inwestować w zrównoważony rozwój.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.