Konkurs Biedronki Piórko 2022 rozstrzygnięty

Do tegorocznej, 8. edycji, zgłosiło się ponad 3 tys. początkujących pisarzy i ponad 4 tys. ilustratorów.

W tym roku uroczyste wręczenie czeku zwyciężczyni drugiego etapu 8. edycji konkursu "Piórko" miało miejsce w nowo otwartym sklepie sieci Biedronka w formacie Ultra Mini mieszczącym się w warszawskiej Elektrowni Powiśle
"Brerep".

Spełniły się marzenia kolejnej uczestniczki konkursu „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Silvia Pizzati – bo o niej mowa – okazała się zwyciężczynią etapu ilustracyjnego konkursu i dołączyła do Soni Miniewicz, autorki tekstu książki „Brerep”. Obie panie otrzymały nagrody w wysokości 100 000 zł. Ogłoszenie zwyciężczyni drugiego etapu zainaugurowało również Tydzień Głośnego Czytania w sieci Biedronka. Przez kolejny tydzień podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka klienci będą mogli posłuchać fragmentów nagrodzonej książki w interpretacji znanych i lubianych głosów: Kamili Ryciak oraz Wiktora Zborowskiego.

Brerep mieszkała na swoich ukochanych bagnach, gdzie każdy dzień zaczynał się od śniadania składającego się z komarów, a kończył na długich dyskusjach z jej przyjacielem Luckiem. Miała zgrabną, żabią sylwetkę, wielkie złociste oczy i cztery mocne łapki. Pewnego dnia jej życie zmieniło się w jednej chwili. Wszystko przez... księcia, który zamienił ją w księżniczkę. Problem polegał na tym, że Brerep wcale nie chciała nią zostać i została zbuntowaną żabą.

To pełne magii miejsce i bohaterów książki „Brerep” najlepiej zobrazowała Silvia Pizzati, która na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym. Ilustrowanie książek było jej marzeniem od lat – w końcu się udało. Silvia Pizzati stworzyła ilustracje, które zwyciężyły w 8. edycji konkursu dla debiutantów „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” i stały się nieodłączną częścią historii „Brerep”.

Silvia Pizzati urodziła się w Mediolanie, ale wychowała w Polsce. Zawsze zapełniała zeszyty szkicami, nawet wtedy, kiedy nie powinna. Od dzieciństwa fascynowały ją filmy animowane i baśnie.

- Tegoroczna zwycięska książka „Brerep” będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka od połowy listopada - przypomina Arkadiusz Mierzwa, członek Kapituły Nagrody, przedstawiciel sieci Biedronka.

Od 2015 r. jurorzy Konkursu „Piórko” przeczytali i obejrzeli już ponad 28 tys. nadesłanych prac, a łączna pula przekazanych nagród osiągnęła 1,6 mln zł. W ramach siedmiu edycji konkursu sprzedanych zostało ponad 420 tys. egzemplarzy książek. Do tegorocznej, 8. edycji, zgłosiło się ponad 3 tys. początkujących pisarzy i ponad 4 tys. ilustratorów.
Ilona Mrozowska 4764 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.