Właściciel Netto z nową siecią

Basalt - bo o niej mowa - ma być tańsza niż dyskonty.

Grupa Salling uruchamia w Danii nową sieć dyskontów Basalt, która - jak twierdzi - będzie znacznie tańsza niż dyskonty. Ma ona być odpowiedzią Grupy Salling na obecną sytuację gospodarczą czyli galopujące ceny energii i utrzymującą się inflacja, które sprawiają, że domowy budżet wielu Duńczyków jest napięty do granic możliwości.

W ofercie sieci Basalt będą produkty średnio o 15% tańsze niż w dyskontach. Będzie to możliwe ponieważ format Basalt opiera się na mniejszym asortymencie i skróconych godzinach otwarcia, aby obniżyć koszty.

Ograniczony asortyment produktów umożliwi Salling Group zmniejszenie liczby tygodniowych dostaw do sklepu. Ponadto produkty będą w dużej mierze eksponowane w sklepie na paletach oraz w opakowaniach bezpośrednio na półkach, co z kolei zmniejsza koszty obsługi. Sieć nie będzie oferować chłodzonych lub mrożonych produktów spożywczych, zmniejszając w ten sposób o połowę koszty energii. Ponadto sklepy Basalt wieczorem będą zamknięte, co dodatkowo obniży koszty energii i personelu.

Basalt będzie charakteryzował się szerokim asortymentem najbardziej podstawowych artykułów codziennego użytku, które nie wymagają chłodzenia, ani mrożenia. Będą to między innymi: makaron, płatki owsiane, papier toaletowy, pieluchy, pasta do zębów, mleko o przedłużonej trwałości, mąka i pieczywo, a także podstawowy wybór owoców i warzyw. Format nie oferuje rabatów ilościowych, a po prostu ustala niskie ceny każdego dnia, przy czym ponad 80% artykułów kosztuje mniej niż 20 koron każdy.

- Oszczędzamy na operacjach, logistyce i energii, a dzięki Basaltowi przekazujemy je klientom. Dzięki znacznemu obniżeniu naszych kosztów stałych możemy zaoferować najlepsze ceny na rynku na najbardziej podstawowe artykuły spożywcze. Jak wszyscy mamy nadzieję, że ceny spadną, ale dzięki Basaltowi dajemy Duńczykom konkretną broń przeciwko inflacji - mówi Per Bank, dyrektor generalny Grupy Salling.

Pierwszy sklep pod nową marką zostanie otwarty 11 października na Amager Landevej w Kastrup. Następnego dnia (12 października) kolejne dwa pojawią się w Viby Jylland i Prøvestenscentret w Helsingør. jak zapowiada Grupa Salling w okresie przedświątecznym zostanie otwartych łącznie 10 sklepów Basalt w całej Danii.

- Początkowo uruchamiamy 10 sklepów Basalt, ale już szukamy kilku lokalizacji pod nowe placówki. Z niecierpliwością czekamy aby zaprosić klientów do środka sklepów, aby mogli przetestować nową koncepcję - dodaje Per Bank.

Po otwarciu pierwszych trzech sklepów, kolejnych siedem pojawi się w Jutland, Funen oraz Zealand, a także w obszarze metropolitalnym.

Grupa Salling obecnie prowadzi ponad 1500 sklepów w ramach takich sieci jak: Bilka, Føtex, Netto i Salling, a wraz z uznanymi na całym świecie markami prowadzi również sieci franczyzowe Starbucks i Carl's Jr.

W Polsce Grupa Salling z siecią Netto obecna jest od 27 lat. Sieć liczy blisko 650 sklepów i 5 centrów dystrybucyjnych, zatrudnia ponad 9 tys. osób. Poza Polską sklepy sieci znajdują się także w Danii i Niemczech.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.