InPost otworzył drugie centrum logistyczne w Łodzi

To 60. centrum logistyczne InPostu w Polsce. W obiekcie o powierzchni 8500 mlw. pracę znajdzie docelowo prawie 300 osób.

28 września br. InPost, operator i twórca paczkomatów, otworzył drugie już centrum logistyczne w Łodzi. Zastosowane rozwiązania nie tylko znacznie usprawnią łańcuch dostaw w regionie, ale są częścią ogólnopolskiej infrastruktury, na którą składa się już 60 centrów operacyjnych.

W zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie Autostrady A1 Central Logistics HUB, centrum logistyczne InPost zajmuje 8500 mkw., z czego na powierzchnie magazynowe przeznaczono 7500 mkw. Pozostałą przestrzeń zajmują biura.

Placówka ma wiele rozwiązań automatyzujących a zarazem przyspieszających procesy związane z funkcjonowaniem łańcucha dostaw. Wśród nich m.in. system automatycznej identyfikacji pojazdów upoważnionych do wjazdu na teren firmy, czy automatyczne linie sortujące.

W nowym centrum wdrożono także szereg rozwiązań sprzyjających ograniczaniu wpływu prowadzonej działalności gospodarczej na otoczenie i środowisko. - (...) Projektując ten doskonale działający organizm wiemy, że musi on spełniać wymogi nie tylko w kontekście biznesowym, ale przede wszystkim musi odpowiadać na potrzeby społeczne i środowiskowe. Już dziś sieć urządzeń paczkomat to najbardziej ekologiczna forma dostawy - podkreśla Dariusz Lipiński, wiceprezes InPostu. - Nie spoczywamy jednak na laurach i systematyczne realizujemy cele zawarte w naszej strategii zrównoważonego rozwoju, wśród nich te dotyczące zmniejszania poziomu oddziaływania biznesu na świat. To centrum to kolejna realizacja, obok programu InPost Green City, floty aut elektrycznych czy wprowadzonym tak zwanym ekozwrotom, która pokazuje, że ekologiczna i efektywna logistyka mogą iść ze sobą w parze – podkreśla Dariusz Lipiński.

W przestrzeni magazynowo-biurowej już dziś pracuje ponad 200 osób, docelowo będzie ich 300. InPost nadal prowadzi procesy rekrutacyjne - poszukuje przewoźników, kurierów, pracowników magazynowych i technicznych oraz specjalistów.

Nowe centrum logistyczne InPost pozwoli w jednym czasie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. Znacząco skróci czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w automatach paczkomat, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 kilometrów od Łodzi oraz jej prawostronnej części.Ilona Mrozowska 4764 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.