29 września - Grupa Chorten spotyka się w Białymstoku

Już w czwartek 29.09 prawie 100 wystawców spotka się z franczyzobiorcami Chorten na I Hybrydowych Ogólnopolskich Targach Grupy Chorten, które odbędą się na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Po raz ostatni stacjonarne targi Grupy Chorten odbyły się w 2019 r. Wówczas odwiedziło je około dwóch tysięcy uczestników. Kolejne edycje z uwagi na sytuację pandemiczną przybrały postać wirtualną. - Teraz łączymy obie koncepcje i organizujemy targi hybrydowe. Dzięki temu oferta prezentowana przez wystawców będzie mogła dotrzeć do jeszcze większego grona właścicieli naszych sklepów partnerskich – mówi Sylwia Władyko, dyrektor generalna Grupy Chorten.

Podczas I Hybrydowych Ogólnopolskich Targów Grupy Chorten swoje oferty przedstawi prawie 100 wystawców, którzy przygotują specjalne hity targowe. Na stoiskach prezentowane będą najnowsze produkty wprowadzane właśnie na rynek przez topowe marki i regionalne specjały. Będzie to także okazja do bezpośredniego poznania przedstawicieli producentów i dystrybutorów. Odbędą się również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami zarówno dla kupujących, jak i dla wystawców.

- Nasze targi to największe wydarzenie branży spożywczej w części Polski. Podlasie słynie z wyrobów wysokiej jakości, dlatego nasze targi nazywamy Festiwalem Smaków, choć w portfolio wystawców mamy też największe światowe koncerny - podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Podczas targów będzie odbywał się też jubileusz 10-lecia marki Z Podlaskiej Spiżarni. Zostaną docenieni najbardziej aktywni kupcy oraz współpracujący producenci.

Jednym z punktów programu jest debata o obecnej sytuacji rodzimego handlu, w kontekście tego, jak branża dostosowała się do globalnych zmian, jak handel detaliczny radzi sobie w czasach kryzysu. Wypowiedzą się eksperci, właściciele sklepów, którzy na co dzień zmagają się z różnymi trudnościami i producenci.

Na targach nie zabraknie również atrakcji towarzyszących. Będą spotkania ze znanymi sportowcami. Szczególnym wydarzeniem ma być charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz fundacji Grupy Chorten "Nie bądź obojętny", która już pomaga podopiecznym wymagającym leczenia i rehabilitacji. Będzie to już drugie takie spotkanie. Wówczas 4:2 wygrała drużyna Przyjaciół Grupy Chorten.

Wydarzenie targowe finalizowane będzie uroczystą galą w dniu 30 września. Przyznane na niej zostanie kilkadziesiąt statuetek dla firm najbardziej zaangażowanych we współpracę. Uświetnią ją znane gwiazdy, a całości przyświecać będzie temat „W blasku disco. - Targi i nasza gala to forma pogłębienia współpracy, poznanie nowości rynkowych, ale to też integracja środowiska właścicieli sklepów, producentów, dystrybutorów – podkreśla Krzysztof Pakuła.

Miesięcznik „Handel” i serwis HandelExtra.pl patronują wydarzeniu.

Z Polską Grupą Sklepów Spożywczych Chorten współpracuje już blisko 2500 placówek partnerskich. Sklepy pod logo z drzewkiem dębu można już spotkać w każdym regionie kraju.

Katarzyna Pierzchała 5467 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.