Vollmart szuka lokali, wiemy gdzie

W zainteresowaniu harddyskontowej polskiej sieci Vollmart są miasta powyżej 50 tys. mieszkańców, ale też poniżej 300 tys.

Na popularnym serwisie społecznościowym sieć ogłosiła, że szuka lokali handlowych w pięciu miastach. W zainteresowaniu operatora jest m.in. Chełm, w którym populacja w 2022 r. będzie wynosić 61 002 mieszkańców. Kolejnymi miejscowościami pod lupą Vollmartu są Siedlce, liczące 77 645 mieszkańców oraz Jaworzno, miasto położone na Wyżynie Śląskiej (89 695 zameldowanych).

Są też dwie sporo większe miejscowości. Pierwszą jest Częstochowie, gdzie liczba osób zameldowanych w Częstochowie 1 marca 2022 r. wynosiła – według danych miejskiego systemu ewidencji ludności – 206 442 osób. Drugi jest Białystok – tu według stanu z 31 grudnia 2021 r. mieszka 295,7 tys. osób.

Co to oznacza, że Vollmart szuka tam lokali? Jasno widać, że operator myśli o ekspansji na skalę krajową. W najbliższej przyszłości chce zaistnieć na ścianie wschodniej Polski (Białystok, Chełm), w centrum (Siedlce) oraz na południu (Częstochowa, Jaworzno).

Obecnie Vollmart prowadzi trzy sklepy. Najnowszy działa od 29 czerwca w Świebodzinie. Wcześniej uruchomił dyskonty w Siedlcach i koło Słupska.

Vollmart jest to inicjatywa Brand Distribution Group, czyli jednego z największych dystrybutorów artykułów FMCG. Od niedawna dostępny jest także sklep online (vollmart24.eu).

 

 

Katarzyna Pierzchała 5467 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.