CEO Unilevera przejdzie na emeryturę

W koncernie szykuje się zmiana na szczycie, ale jeszcze nie teraz. Nastąpi to dopiero pod koniec 2023 r.

Unilever ogłosił, że CEO firmy Alan Jope po pięciu latach pełnienia tej funkcji zamierza przejść na emeryturę. Ma to nastąpić pod koniec 2023 r. W związku z tym zarząd koncernu już teraz przystępuje do formalnego poszukiwania jego następcy. Jak zapewnia Unilever pod uwagę będą brani zarówno kandydaci z wewnątrz firmy, jak również zewnętrzni.
 
- Kiedy zbliżam się do piątego roku pełnienia funkcji CEO i po ponad 35 latach pracy w Unileverze uważam, że  nadszedł właściwy czas, aby zarząd rozpoczął formalne poszukiwania mojego następcy. Wzrost pozostaje naszym głównym priorytetem, a w nadchodzących kwartałach będę w pełni skoncentrowany na realizacji naszej strategii i wykorzystaniu pełnych korzyści płynących z naszej nowej organizacji - powiedział Alan Jope.
 
Do decyzji Alana Jope odniósł się Nils Andersen, prezes Unilevera, który powiedział, że firma odnotowała poprawę wyników, co umożliwiły jej jasne strategiczne wybory i znacząca transformacja firmy. Teraz zarząd przeprowadzi uporządkowany proces sukcesji i będzie wspierał Alana oraz zespół zarządzający w dalszym stymulowaniu wyników firmy.
 
I dodał, że przejście Alana na emeryturę w przyszłym roku oznacza koniec niezwykłej kariery w firmie. Pod jego kierownictwem Unilever dokonał znaczących zmian w swojej strategii, strukturze i organizacji, które zapewniają mu silną pozycję na drodze do sukcesu.
 
- Ta praca trwa nadal, a my z całego serca dziękujemy Alanowi za jego przywództwo i wkład w naszą działalność, gdy odejdzie w przyszłym roku - podsumował.
 
Przypomnijmy. Na początku roku koncern ogłosił, że zmienia swój dotychczasowy model organizacyjny, aby uczynić go prostszym i bardziej skoncentrowanym na głównych grupach biznesowych firmy. Firma odchodzi od obecnej struktury i przeorganizowuje działalność wokół pięciu odrębnych grup biznesowych. Będą to: Beauty & Wellbeing (Uroda i Dobre samopoczucie), Personal Care (Higiena osobista), Home Care (Pielęgnacja domu), Nutrition (Odżywianie) oraz Ice Cream (Lody). Każda z tych grup będzie w pełni odpowiedzialna za swoją strategię, rozwój i generowanie zysków na całym świecie. W wyniku ogłoszonych zmian ok. 15% menedżerów wyższego szczebla i 5% menedżerów młodszych zostanie zwolnionych. Dodatkowo Unilever przetasowuje zespół kierowniczy.
 
Pisaliśmy o tym na handelextra.pl TUTAJ.
Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.