Kaufland ogłasza przetargi na budowę marketów

Detalista ogłosił właśnie przetargi na budowę marketów w Katowicach oraz Gdyni, niebawem ruszą kolejne - w Kaliszu, Rumii oraz Krasnymstawie.

Obecnie największym wyzwaniem dla sieci jest pozyskanie odpowiedniej lokalizacji i zakup gruntu. Możliwości jest coraz mniej, a każda z nich przechodzi jeszcze przez rygorystyczne analizy.

- Jesteśmy gotowi otwierać więcej obiektów, ale na przeszkodzie stoi  brak atrakcyjnych działek czy powierzchni handlowych - przyznaje Joanna Janiga, dyrektor Pionu Przetargów i Kontroli Jakości Inwestycji w Kaufland Polska.

Tymczasem ważnym elementem strategii sieci Kaufland jest ekspansja, która zakłada otwarcie średnio 10 sklepów w ciągu roku. Mimo trudności rynkowych firma ogłosiła przetargi na budowę marketów w Katowicach oraz Gdyni, niebawem ruszą kolejne – w Kaliszu, Rumii oraz Krasnymstawie.

Do przetargów mogą zgłaszać się firmy, które osiągnęły obrót w wysokości ok. 60 mln zł oraz mają doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji, jak wolnostojące obiekty handlowo-usługowe, retail parki, magazyny czy hale przemysłowe. Poszukiwani są również podwykonawcy w kilku branżach – przede wszystkim sanitarnej i elektrycznej.

Kaufland obecny jest w Polsce od prawie 21 lat, obecnie ma 237 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. W Europie prowadzi ponad 1450 sklepów i jest pracodawcą dla ok. 148 000 osób.

Katarzyna Pierzchała 5467 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.