Rusza rozbudowa retail parku Carrefour w Sochaczewie

Sieć otrzymała już pozwolenie na budowę i jest na etapie finalizacji wyboru generalnego wykonawcy oraz podpisywania pierwszych umów na nowe powierzchnie.

Sonata Park to park handlowy o powierzchni 11 000 mkw GLA zlokalizowany w Sochaczewie przy ul. Warszawskiej 119. Powstał on pod koniec 2014 roku w wyniku przebudowy działającego w tym miejscu hipermarketu i galerii II generacji. W chwili obecnej Carrefour Polska przystępuje do II fazy rozbudowy tego obiektu, w wyniku, której powstanie kolejne 4300 mkw. dodatkowej powierzchni najmu.

Na obecnych 6 000 mkw. GLA w Sonata Park prosperują m.in. sklepy branży odzieżowej, kosmetycznej i dziecięcej, a także salony usługowe NC+, Vision Express, Kolporter i Cukiernia – kawiarnia sieci Sowa. 5 000 mkw. powierzchni zostało zadedykowane hipermarketowi Carrefour, zrewitalizowanemu w I fazie rozbudowy i ulepszonemu o najnowsze oświetlenie LED, innowacyjny system chłodniczy oparty na technologii CO2 oraz meble chłodnicze najnowszej generacji. 

W 2019 roku właściciel i zarządca Sonata Park w Sochaczewie podjął decyzję o kolejnej rozbudowie obiektu. Niniejszy plan wpisuje się w długoterminową strategią inwestowania w rozwój portfolio galerii handlowych Carrefour mającego na celu min podtrzymania atrakcyjności i zwiększenia ich wartości.

Finalnie sochaczewska lokalizacja zyska dodatkowe 4300 mkw. powierzchni handlowej, która trafi do nowych najemców. Carrefour zamierza nie tylko poszerzyć aktualny wachlarz marek modowych, ale i utrzymać dotychczasową atrakcyjność i siłę obiektu.

Otwarcie nowej części nastąpi w czwartym kwartale 2023 roku.

Joanna Hamdan 14158 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.