Grupa Schwarz wyprodukuje też sama makaron

Właściciel Lidla i Kauflandu chce przejąć fabrykę makaronów na rodzimym rynku. Pozwoli mu to zostać czołowym producentem w tej kategorii. To kolejna taka inwestycja.

Kupowany podmiot nazywa się Erfurter Teigwaren, wytwarza makaron w 100 różnych kształtach, a jego obecne roczne możliwości produkcyjne sięgają ponad 100 tys. ton, jak podaje branżowy Lebensmittel Zeitung (LZ). Wprawdzie Grupa Schwarz potrzebuje dostać na to przejęcie zgodę urzędu monopolowego, ale makaron to całkowicie nowy obszar biznesowy, na razie nie pojawiają się więc obawy, że do transakcji może nie dojść. Miałaby być sfinalizowana jeszcze w październiku.

Można przypuszczać, że producent zostanie też doinwestowany – w lakonicznym komentarzu udzielonym dziennikarzom LZ, mowa jest o „wzmocnieniu” przejmowanej firmy i tym, że dotychczasowe działania Grupy Schwarz pokazują, iż takie biznesy zdecydowanie rozwija. Przychody Erfurter Teigwaren w 2020 r. przekraczały dobre 70 mln EUR. Co ciekawe, producent dostarcza produkty do konkurencji Lidla i Kauflandu – bo m.in. do sieci Edeka i Aldi.

Przypomnijmy, że to kolejna inwestycja produkcjna Grupy Schwarz, która ostatnio zdecydowała się zbudować drugą fabrykę orzechów i suszonych owoców, również na swoim rodzimym, niemieckim rynku. Zakład ma zacząć działać za dwa lata. Właściciel dyskonterów produkuje także kawę, napoje i pieczywo.

Również we wrześniu ogłoszono inną wielką inwestycję – przejęcie jednej z fabryk papieru fińskiej grupy Stora Enso, o czym pisaliśmy tu.

Zdjęcie: Shutterstock