Primark testuje kasy samoobsługowe

Sieć chce sprawdzić czy dzięki nim może przyspieszyć proces realizacji transakcji dla osób z mniejszą liczbą produktów.

W ramach pilotażu w sklepach Primark w Sheffield i Northampton w Anglii pojawiły się kasy samoobsługowe, poinformował Retail Gazette rzecznik Primark.

- Reakcje klientów są bardzo pozytywne. Dlatego w nadchodzących tygodniach wprowadzimy, również testowo, kasy samoobsługowe w kolejnych, wybranych londyńskich sklepach Primark. Ma to nam pomóc lepiej zrozumieć korzyści, jakie przynoszą z wprowadzenia do placówek takiego wyposażenia - powiedział rzecznik.

Czy w Polsce brytyjska sieć też zamierza wprowadzić kasy samoobsługowe? Zapytaliśmy o to przedstawicieli Primark w naszym kraju. W odpowiedzi na nasze zapytanie sieć potwierdziła, że aktualnie testuje kasy samoobsługowe w niektórych sklepach w Wielkiej Brytanii, jednak w tej chwili nie planuje rozszerzania pilotażu na inne rynki – dotyczy to również Polski.

Przypomnijmy: W Polsce obecnie działają dwa sklepy Primark jeden w Warszawie, drugi w Poznaniu. Otwarcie nowych placówek zlokalizowanych w galerii handlowej Magnolia Park we Wrocławiu oraz w Manufakturze w Łodzi zaplanowano dopiero na koniec 2023 r. Dołączą one do zapowiedzianych wcześniej otwarć w Krakowie (przewidywane otwarcie pod koniec 2022 r.) i Katowicach (w połowie 2023 r.).

Oznacza to, że do końca 2023 r. liczba salonów marki na polskim rynku wzrośnie do co najmniej sześciu.

Joanna Hamdan 14168 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.