McDonald’s pomału wraca na Ukrainę

Po raz pierwszy od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę McDonald's otworzył swoje restauracje w Kijowie. Póki co sieć sprzedaje jedynie posiłki na wynos we współpracy z firmami kurierskimi i za pośrednictwem aplikacji McDelivery.

20 września otwarto w Ukrainie trzy restauracje McDonald's i od razu przed lokalami utworzyły się kolejki współpracujących z marką kurierów. Po 20 minutach od otwarcia serwisowi dostawczemu Glovo zabrakło kurierów, a aplikacja McDelivery przestała działać z powodu przeciążenia – donosi ukraińska agencja Telegraf.

Wznowienie pracy wszystkich restauracji sieci McDonald’s w Kijowie i innych miastach Ukrainy ma się odbywać stopniowo w ciągu dwóch miesięcy – informuje PAP. Sieć wypracowała nowe zasady bezpieczeństwa i przepisy pracy. Agencja stwierdza, że uruchomienie działalności sieci restauracyjnej to dobry sygnał dla zagranicznych inwestorów.

Restauracje McDonald's zawiesiły działalność po agresji Rosji na Ukrainę. Sieć przestała działać także w Rosji – wycofała się z tamtejszego rynku, ponieważ działalność w tym kraju nie jest zgodna z wartościami McDonald's – podaje z kolei agencja PAP.

Przypomnijmy, że w związku z atakiem Rosji na Ukrainę już na początku marca br. McDonald's poinformował, że globalny zespół zarządzający sieci podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich restauracji działających na terenie Federacji. W maju br. po 32 latach obecności na tym rynku spółka podała, że sprzedaje tutaj swój biznes.

Źródło: PAP/MH