Spar intensyfikuje działania w zakresie niemarnowania żywności

W tym celu firma ogłosiła ogólnoświatowe partnerstwo z firmą Whywaste, która dzięki cyfrowym rozwiązaniom pomaga w zarządzaniu żywnością sprzedawaną w sklepach.

W ramach partnerstwa Spar będzie wykorzystywać cyfrowe rozwiązania Whywaste w codziennych działaniach w celu ograniczenia marnowania żywności w sklepach sieci w różnych krajach.

W tej dziedzinie Spar współpracuje już z firmami Gander i Too Good To Go.

Whywaste oferuje cyfrowe rozwiązania dla odpadów spożywczych w handlu detalicznym. - Technologia wspierająca zielony program staje się stałym elementem handlu, a Spar International całym sercem stoi za tym trendem - mówi Tom Rose, head of international operations w SPAR International.

Jedną z propozycji firmy Whywaste jest cyfrowa aplikacja do sprawdzania daty, która identyfikuje i śledzi produkty, których termin przydatności do spożycia zbliża się ku końcowi. Znalezienie takich produktów na wczesnym etapie pomaga detalistom podjąć odpowiednie działania w celu ich sprzedania, a nie wyrzucenia.

Sklepy Spar już korzystające z rozwiązań oferowanych przez Whywaste wykazują, że udało im się ograniczyć marnowanie żywności nawet o 40%.

 

Joanna Hamdan 14168 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.