Pierwszy sklep LEGO w Łodzi już w październiku

Już 13 października zostanie otwarty pierwszy w Łodzi oficjalny sklep marki LEGO. Oprócz najnowszych zestawów, dostępnych wyłącznie w stacjonarnych sklepach LEGO, dla odwiedzających przygotowano specjalne promocje.

Sklep będzie zlokalizowany w popularnym Centrum Handlowym Manufaktura przy ulicy Drewnowskiej 58. To już szósty oficjalny salon LEGO w Polsce.

- Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że nasz szósty sklep otworzy się wkrótce w Łodzi, moim mieście rodzinnym, szczególnie dla mnie bliskim. Będzie to miejsce pełne pozytywnej energii, zlokalizowane w samym sercu miasta – mówi Beata Kucejko, dyrektorka marketingu LEGO na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

Od 13 października, w sezonie przedświątecznym, lokalni fani klocków będą mieli okazję skorzystać z wielu promocji trwających przez pierwszy tydzień funkcjonowania nowego salonu. Dodatkowo, w dniu otwarcia pierwsze 250 osób odwiedzających otrzyma spersonalizowaną płytkę „LEGO Store Łódź”.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata. W Polsce firma ma swoje sklepy firmowe m.in. w Centrum Handlowym Posnania, dwa w Warszawie i jeden we Wrocławiu. Na początku września ruszył salon w Gdańsku.

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.