PepsiCo w Rosji: miało nie być, ale jest

Odwiedziwszy dziesiątki punktów detalicznych i siłowni w okręgu moskiewskim Reuters odkrył, że puszki i butelki z logo Pepsi mają etykiety wydrukowane z lipcowymi i sierpniowymi datami produkcji w Rosji. Tymczasem PepsiCo już kilka miesięcy temu zapewniało, że wycofa swoją ofertę z tego kraju.

Jak donosi "ESM Magazine", ostatnia data na produkcie Pepsi to 17 sierpnia. W oświadczeniu dla agencji Reuters firma PepsiCo zapewniła jednak, że od 8 września nie produkuje już napojów Pepsi, Mirindy, 7Up i Mountain Dew w Rosji i jest to zgodne z oświadczeniem firmy wydanym w marcu 2022 r.

Jednocześnie przedstawiciel koncernu odmówił jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy tak jak produkcja również i sprzedaż w Rosji jest wstrzymana.

Według doniesień Reutersa, ​​napoje gazowane koncernu nadal są powszechnie dostępne w Moskwie, a także we Władywostoku na dalekim wschodzie i Krasnojarsku na Syberii. Właściciel jednej z siłowni w Moskwie, którą odwiedził Reuters, powiedział, że złożył zamówienie w PepsiCo jeszcze w połowie sierpnia.

W 2021 r. Rosja była trzecim, co do wielkości rynkiem PepsiCo, po Stanach Zjednoczonych i Meksyku.