InPost izi - wejście do branży usług płatniczych?

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji InPost tworzy nową usługę - InPost izi. Spółka chce w ten sposób wejść na rynek płatności mobilnych.

Portal systemyplatnosci.pl podał, że InPost zgłosił do Urzędu Patentowego trzy warianty usługi "izi". Pierwsza to charakterystyczne żółte słoneczko InPostu z dodatkiem izi, a kolejne dwa to słowne logo spółki na białym i czarnym tle.

Na razie nie są znane szczegóły usługi "izi". Rafał Brzoska, prezes InPostu powiedział jedynie, że z myślą o konsumentach firma zarejestrowała w Urzędzie Patentowym markę InPost Pay. - Nazwa ta zdradza, że ma to być system płatniczy, ale mogę zapewnić, iż będzie to zupełnie nowa odsłona, nowe podejście do tej usługi – jeśli komuś się wydaje, że po prostu powstanie kolejna bramka płatnicza, to jest w dużym błędzie - powiedział cytowany przez portal systemyplatnosci.pl Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

I dodał, że firma przygotowuje szereg projektów, które mają stanowić "nadbudowę" dla bazowej działalności InPostu. - (...) Dążymy do tego, aby klienci mieli kontakt z InPostem nie tylko w momencie odbioru czy nadania przesyłki, ale na każdym etapie procesu zakupowego – skomentował Rafał Brzoska.