Dla Shein staje magazyn we Wrocławiu. Pracę znajdzie w nim 1000 osób

- Zamierzamy poszerzać naszą obecność na różnych rynkach na świecie, aby zapewnić jeszcze lepsze usługi konsumentom i przyczyniać się do rozwoju lokalnych gospodarek - deklarują przedstawiciele Shein.

Firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne GLP wynajęła 40 tys. mkw. powierzchni we Wrocławiu V Logistics Centre. Najemcą jest Shein, globalna firma e-commerce, która do końca roku planuje tu otwarcie centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią.

Shein to założona w 2012 r. chińska platforma e-commerce, sprzedającą produkty modowe i lifestylowe. Obecnie Shein zatrudnia prawie 10 tys. osób w ponad 150 krajach. W centrum dystrybucyjnym we Wrocławiu do połowy 2023 r. firma planuje zatrudnić ponad tysiąc osób. - Zamierzamy poszerzać naszą obecność na różnych rynkach na świecie, aby zapewnić jeszcze lepsze usługi konsumentom i przyczyniać się do rozwoju lokalnych gospodarek – deklarują przedstawiciele Shein.

Centrum dystrybucyjne Shein w GLP Wrocław V Logistics Centre znajduje się na skrzyżowaniu tras ułatwiających dostarczanie produktów do klientów w Polsce, Niemczech i Czechach. Pobliski węzeł drogi S8 zapewnia łatwy dojazd do autostrad A4 i A8, a także do dróg ekspresowych S3 i S5. Pracownicy skorzystają z dogodnych połączeń autobusowych i kolejowych z centrum Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.

- To ważna transakcja dla rynku e-commerce w Polsce, a zarazem kolejny etap udanej, długofalowej współpracy GLP z Shein – firmą, która korzysta już z naszej przestrzeni logistycznej m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii - mówi Michał Szczepaniak, business development manager GLP odpowiedzialny za projekt mówi.

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w rozwiązania ekologiczne. Przewidziano m.in. możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, a wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu oraz gazu i wody (dzięki tzw. smart meteringowi). Obok budynków pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki elektrycznych samochodów i e-rowerów.

GLP Wrocław V Logistics Centre to największy projekt magazynowy realizowany obecnie w aglomeracji wrocławskiej.