Intermarché z dużymi ambicjami: cel to 5. miejsce w Polsce

Plany sieci są odważne. W 2026 r. operator chce osiągnąć 10 mld zł przychodów z handlu spożywczego oraz awansować na siódmą pozycję na polskim rynku handlu FMCG. I na tym nie koniec.

W 2026 r. sieć Intermarché chce wygenerować 10 mld zł przychodów z handlu spożywczego oraz 4 mld zł ze sprzedaży paliw. Za cztery lata ten operator franczyzowy planuje zająć siódmą pozycję na detalicznym rynku FMCG, a docelowo – już w dalszej perspektywie - piątą.

- Zamierzamy dalej się rozwijać, zostać w Polsce na lata i osiągnąć strategiczną pozycję na rynku – tłumaczył na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Jak podkreślił, Intermarché w najbliższych latach może rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. W grę wchodzą również alianse z innymi podmiotami. - Obecna sytuacja Grupy pozwala ponownie myśleć o ekspansji - uważa Dherment.

Nie ukrywa, że pomocne w rozwoju mają być dwa nowe portale, których celem będzie zachęta potencjalnych franczyzobiorców do uruchomienia własnego biznesu w ramach marek Intermarché lub Bricomarché. Ich start zaplanowano na 23 września.

Dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce prognozuje, że w 2022 r. cała Grupa zbliży się do 10 mld zł obrotów. Dla porównania, w 2021 r. jej obroty wyniosły blisko 8,9 mld zł. Jak podkreśla Dherment, obecnie 95% sklepów Muszkieterów w Polsce jest już rentownych.

Obecnie w skład Muszkieterów w naszym kraju wchodzą 372 sklepy Intermarché i Bricomarché, sześć składów budowlanych Bricomarché i 68 stacji paliw. Operator współpracuje z około 500 polskimi właścicielami sklepów. Grupa ma trzy magazyny logistyczny, które działają w Swadzimiu, Mysłowicach i w Sosnowcu.

Muszkieterowie są obecni w czterech krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.