Klienci Carrefoura wyślą paczki do Ukrainy - pod wskazany adres

Carrefour nawiązał współpracę z firmą Meest Post, dzięki której konsumenci sieci będą mogli wysłać zakupione w sklepach produkty bezpośrednio do Ukrainy pod wybrany przez siebie adres.

Rozwiązanie testowane jest obecnie w hipermarkecie Carrefour w Centrum Handlowym Reduta w Warszawie.

Tu zaczął funkcjonować nowy punkt Meest Post pozwalający na szybkie wysyłki paczek produktowych, w tym żywności bezpośrednio do Ukrainy. Wystarczy podejść do Punktu Meest zlokalizowanego na terenie hipermarketu Carrefour, przekazać zakupione produkty o wadze do 20 kg, a obsługa zapakuje je w odpowiednie kartony, pomoże z adresowaniem i wyśle paczkę. Wyjątkowość tej usługi polega na tym, że paczki zostaną wysłane bezpośrednio pod wybrany przez klienta adres. Wkrótce takie punkty pojawią się również w innych sklepach sieci Carrefour.

– W Carrefourze nie pozostajemy obojętni na wydarzenia rozgrywające się za naszą wschodnią granicą. Inicjatywy tego typu mają dla nas szczególne znaczenie, ponieważ wśród naszych koleżanek i kolegów jest wiele osób pochodzących z Ukrainy, którzy pomagają swoim bliskim - mówi Grzegorz Wazowicz, menedżer działu usług finansowych, handlowych i projektów specjalnych, Carrefour Polska.

Hipermarkety i supermarkety Carrefour w całej Polsce angażują się w organizowane lokalnie zbiórki i działania charytatywne. Uruchomiony został bezgotówkowy system donacyjny Donateo, w ramach którego, klienci mogą przy okazji zakupów wesprzeć mikrodatkami działania Polskiej Akcji Humanitarnej. Carrefour dołączył również do inicjatywy Mattel “Pomagamy Razem”, w ramach której 100% przychodu ze sprzedaży wybranych produktów marki Barbie, zostało przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.