ALDI ma nowy magazyn w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą

W pierwszych miesiącach działania będzie obsługiwać 100 sklepów w rejonie północnym, docelowo - do 250.

Magazyn ma 43 tys. mkw. łącznej powierzchni, 11 tys. mkw. obszaru chłodzonego, w jego skład wchodzą 82 elektryczne wózki i 23 tys. europalet. Na potrzeby magazynu sieć utworzyła 200 nowych miejsc pracy.

Obiekt pełni funkcje magazynowo-dystrybucyjne. W pierwszych miesiącach działania będzie obsługiwać 100 sklepów w rejonie północnym, docelowo - do 250. Dzięki temu czas dostaw do sklepów zostanie skrócony aż o 30%.

Marka obecna dotychczas głównie w zachodniej, centralnej i południowej części Polski w ubiegłym roku pojawiła się już we wszystkich województwach. Rejonem, w którym Aldi rozwija się najszybciej jest właśnie Pomorze, gdzie tylko na przestrzeni roku powstało łącznie kilkanaście sklepów. Nowe centrum dystrybucji Aldi powstało w zbudowanym przez Panattoni Europe parku Lisi Ogon. Zrealizowane przez dewelopera centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe z częścią biurową powstało w rejonie ulic Wiejskiej i Wyczynowej.

W magazynie zastosowano liczne rozwiązania ekologiczne m.in. oświetlenie LED, parking ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych, zamontowano zewnętrzną, elektryczną ochronę przeciwsłoneczną, która sterowana jest przez automatykę pogodową. Docelowo w planach jest budowa farmy fotowoltaicznej, by zyskać większą niezależność energetyczną. Budowa magazynu dla sieci sklepów Aldi trwała 9 miesięcy.

Aldi ma w Polsce 216 sklepów i zatrudnia ponad 3700 osób. Spółka  jest częścią Aldi Nord.