Nestlé bada nowe technologie bezzwierzęcych białek

To posunięcie uzupełnia inwestycje, jakie firma przez lata poczyniła w ofertę alternatywnych produktów mięsnych i mlecznych na bazie roślin.

Produkt pod marką Perfect Day powstaje z bezzwierzęcego białka w wyniku fermentacji. Białko to jest identyczne, jak serwatkowe znajdujące się w mleku krowim, oferując jednocześnie właściwości odżywcze i funkcjonalne odpowiednie dla wegan, a więc nie zawierające laktozy.

Produkt został opracowany przez zespoły badawczo-rozwojowy Nestlé w Szwajcarii.

- Jako największa na świecie firma produkująca żywność i napoje, naszym priorytetem jest dostarczanie żywności i napojów, które są dobre dla ludzi i planety. Badamy nowe technologie, które mogą prowadzić do przyjaznych dla zwierząt alternatyw, pożywnych i zrównoważonych, bez uszczerbku dla smaku, aromatu i konsystencji. Chcemy uzupełniać nasze szerokie portfolio roślinnych alternatyw - mówi Heike Steiling, dyrektor Centrum Rozwoju produktów mlecznych Nestlé.

Przypomnijmy. Ponad rok temu Nestlé testował wegańską wersję batonika KitKat w kilku krajach, w tym w Polsce (w Żabce) i w Wielkiej Brytanii. Pilotaż przyniósł oczekiwane rezultaty i producent wprowadza roślinny batonik na szeroką skalę na Starym Kontynencie i na świecie. Nowy KitKat to certyfikowany produkt opracowany przez ekspertów w dziedzinie czekolady w centrum badawczo-rozwojowym Nestlé w Yorku w Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie jednak, jak zapewnia Nestlé, produkty mleczne pozostają ważną częścią portfolio firmy, nie tylko ze względu na dostarczanie niezbędnych składników odżywczych np. małym dzieciom, ale i samą produkcję mleka, która przyczynia się do utrzymania rolników na całym świecie.

 

Joanna Hamdan 14168 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.