Yope nie ustaje w działaniach na rzecz pszczół

Właśnie rusza kolejna edycja #beeYOPE - akcji dzięki której marka już od pięciu lat wspiera dzikie zapylacze.

W tym roku partnerem oficjalnym akcji #beeYOPE została Fundacja BNP Paribas.

Tegoroczna edycja #beeYOPE to kontynuacja działań zapoczątkowanych wiosną 2021 roku. Jak poprzednio, do wspólnych aktywności zaproszone są szkoły podstawowe, nauczyciele i uczniowie klas 1-5. Rozdane zostaną kolejne setki pakietów edukacyjnych, które zapewnią porywające lekcje o nasionach, polnych kwiatach i dzikich owadach. Każdy pakiet zawiera 25 zeszytów ćwiczeń pełnych zadań i zabaw oraz gadżety, jak ołówki i zestawy naklejek, a także teczkę z materiałami dydaktycznymi dla nauczyciela i saszetkę z nasionami do wysiania 25 mkw. szkolnej łąki. To aż 20 000 dzieci, które dowiedzą się o dzikich pszczołach i łąkach oraz 20 000 mkw. łąk
wysianych przy szkołach w całej Polsce.

Jak zdobyć pakiet? Wystarczy wypełnić formularz załączony na stronie: www.yope.me/beeyope2022. Zapisy dla szkół ruszyły 12 września, a zgłosić klasę do programu może zarówno nauczyciel, jak i rodzice.

Podczas pierwszej edycji akcji #beeYOPE w 2018 roku, dzięki sprzedaży serii kosmetyków Kwiat Lipy, wysianych zostało tysiąc metrów kwadratowych kwietnych łąk. Mogło z nich skorzystać łącznie nawet 15 mln różnego rodzaju owadów. Rok później z rozdawanych bezpłatnie nasion roślin miododajnych powstało kolejne 10 000 łączek dla 75 mln zapylaczy. Dodatkowo, marka Yope przeznaczyła cały dochód z licytacji dzieł sztuki na rzecz Fundacji Łąka. Dzięki działaniom w 2020 roku w trzech miastach w Polsce w Warszawie, Białymstoku i Wrocławiu stanęły w pełni samowystarczalne hotele dla owadów.

Czwarta edycja ruszyła ze wspomnianą już akcją edukacyjną w szkołach, kiedy to na terenie całej Polski
rozdano 300 pakietów. To nadal nie koniec tej misji.

Joanna Hamdan 14168 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.