Uber testuje pojazdy bezzałogowe

W tym celu firma nawiązała współpracę ze start-upem Nuro.

Testy z Nuro rozpoczną się jeszcze tej jesieni w Houston w Teksasie i Mountain View w Kalifornii (USA), w ramach 10-letniego partnerstwa. Tym samym firma rozszerza współpracę z firmami zajmującymi się budową samojezdnych maszyn - informuje Reuters.

W ramach testów klienci Uber Eats podczas zamawiania jedzenia i artykułów spożywczych będą mogli wybrać opcję dostawy bez kierowcy.

W planach jest rozszerzenie usługi na kolejne obszary - donosi Reuters.

Uber, który do 2030 r. zamierza mieć w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie wyłącznie pojazdy elektryczne, przeprowadza również testy autonomicznej dostawy za pomocą Serve Robotics.

Założona założona przez byłych głównych inżynierów projektu Google dla autonomicznych samochodów firma Nuro współpracuje już z amerykańskimi sprzedawcami detalicznymi, takimi jak: Kroger i Walmart, a także z sieciami restauracji, w tym Domino's Pizza Inc i Chipotle Mexican Grill Inc.

 

 

Joanna Hamdan 14168 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.