1400 butelek naraz - tyle można oddać w butelkomacie Lidla

5 gr za butelkę PET, jednorazowo można oddać opakowania uprawniające do otrzymania kuponu rabatowego o maksymalnej wartości 70 zł - informuje Lidl.

HandelExtra.pl dotarł do regulaminu przyjmowania butelek PET w wybranych sklepach Lidl. Jest to wersja z 26 sierpnia br. Określa on warunki przyjmowania przez Lidl PET-ów „w ramach ubocznej działalności sklepów i wydawania w zamian za nie kuponów rabatowych”, realizacji tychże kuponów oraz składania i rozpatrywania reklamacji.

PET-y są przyjmowane wyłącznie w sześciu sklepach Lidl: pięciu w Poznaniu (ul. Kościelna 40, ul. Matyi 2, ul. Warszawska 246A, ul. Ku Cytadeli 2, ul. Piątkowska 64) oraz jednym w Swarzędzu przy ul. Polnej 23. Kupon rabatowy może być realizowany wyłącznie w tym markecie, w którym został wydrukowany z automatu.

Operator informuje, że automatyczna zbiórka opakowań PET trwa od 22 sierpnia 2022 r., z możliwością odwołania. W perspektywie zbliżającego się terminu wprowadzenia obowiązkowego systemu kaucyjnego wydaje się mało prawdopodobne, aby Lidl zrezygnował z tego typu maszyn. Więcej niż prawdopodobne wydaje się rozszerzenie zakresu przyjmowanych opakowań, ale nastąpi to za jakiś czas.

Wracając jednak do pierwszych kroków Lidla w tym temacie, to w obecnej akcji może wziąć udział każda osoba, która za pomocą automatu odda butelkę PET spełniającą wymagania określone w regulaminie. I tak wedle tego dokumentu butelka PET oznacza opakowanie jednostkowe napojów o pojemności od 0,3 litra do 3 litrów, wykonane z politereftalanu etylenu, z wyłączeniem butelek po produktach mlecznych (takich jak mleko, kefir, jogurt itp.) oraz olejach. Butelka nie może być istotnie zgnieciona lub uszkodzona; musi mieć etykietę producenta (konieczny jest czytelny kod kreskowy); musi być całkowicie opróżniona z napoju i pozbawiona wewnętrznych lub zewnętrznych zabrudzeń, które utrudniają ocenę jej kształtu, wagi oraz materiału, z którego jest wykonana; nie może też być zanieczyszczona w sposób mogący zagrażać bezpieczeństwu sanitarnemu. Butelka może – ale nie musi - mieć zakrętkę.

W zamian za oddane do automatu butelki PET osoba je zwracająca otrzymuje kupon rabatowy – 5 gr za każde opakowanie, o czym pisaliśmy tutaj. Wartość vouchera jest zależna od liczby oddanych butelek PET - w przypadku zwrotu więcej niż jednej oddający otrzymuje jeden kupon. Maksymalna liczba butelek, która może być jednorazowo oddana w zamian za jeden kupon rabatowy „nie może przekroczyć ich liczby uprawniającej do otrzymania kuponu rabatowego o wartości 70 zł”. To oznacza, że jednorazowo maszyna może przyjąć od jednego klienta aż 1400 butelek.

Sam kupon rabatowy zachowuje ważność przez 100 dni od dnia jego wydrukowania. W toku zakupów objętych jednym paragonem fiskalnym może zostać wykorzystany więcej niż jeden voucher. Co warte odnotowania, nie ma możliwości wykorzystania go w toku korzystania z kas automatycznych. Kupony rabatowe nie są wymieniane na gotówkę.

Voucherem nie można obniżyć wartości zakupów obejmujących wyłącznie napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne (i tzw. liquidów), rekwizyty tytoniowe, preparaty do początkowego żywienia niemowląt, wyroby zawierające CBD i medyczne.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.