Hortex wprowadza do oferty pizzę mrożoną [News HE]

Jak udało nam się ustalić, o rynek pizzy mrożonej, od lat zdominowany przez produkty Dr. Oetkera, od jesieni 2022 powalczy również Hortex.

Pizza mrożona to bardzo szeroko i łatwo dostępna kategoria, obecna w większości operujących w Polsce sklepów spożywczych. Jak podaje CMR dystrybucja numeryczna pizzy mrożonej [odsetek sklepów, które w okresie sprawozdawczym prowadziły sprzedaż danego produktu - przyp. red.] w placówkach małoformatowych* wynosi 75% i jest stabilna.

Rośnie natomiast sprzedaż pizzy. - Liczba sprzedanych opakowań w ciągu 6 miesięcy 2022 r. wzrosła o ok. 20% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wzrosła również szerokość półki: obecnie średnio dostępnych jest około 5,5 rodzajów mrożonej pizzy, czyli o pół wariantu więcej niż w pierwszych miesiącach poprzedniego roku - wskazuje Przemysław Bojanowski, analityk danych, CMR. 

W kategorii pizzy mrożonej jest jeden, zdecydowany lider sprzedaży. To Dr. Oetker, którego udział w sprzedaży pizzy mrożonej w sklepach do 300 mkw. wynosi ok. 80% wartościowo. - Marki własne zajmują ok. 10% rynku, a produkty Iglotexu - 4,5% - wylicza Przemysław Bojanowski.

Teraz do walki o ten rynek włącza się producent mrożonek oraz soków i napojów Hortex. - Bazując na trendach rynkowych tej jesieni zaplanowaliśmy naprawdę sporo nowości, które już niebawem pojawią się w sklepach. Największą niespodzianką będzie premiera mrożonej pizzy pod marką Hortex. Hortex jest bardzo mocno kojarzony z mrożonkami, dlatego zdecydowaliśmy się na zaoferowanie konsumentom pizzy pod tą znaną marką - zapowiada w rozmowie z "Handlem" Adrian Wiśniewski, kierownik ds. zarządzania kategorią i wiedzą konsumencką, Polski Ogród, Hortex.

Więcej szczegółów wkrótce.

Jak tłumaczy Magdalena Lipińska, category marketing manager, Dr.Oetker Polska, wybierając pizzę mrożoną konsumenci oczekują przede wszystkim gwarancji smaku i jakości produktu. Ważna jest także możliwość wyboru pizzy na grubym i cienkim cieście oraz samych smaków, tak aby każdy znalazł coś dla siebie (czy to miłośnik mięsa czy kuchni wegetariańskiej). Jeśli chodzi o swoje hity sprzedaży Dr. Oetker wskazuje: z pizz z szynką - Guseppe Ham& Mushroom i Felicianę Speciale, wśród pizz serowych: Guseppe 4 sery i Feliciana Margherita, a z pizz salami - Guseppe Salami i Felicianę Saleme e Chorizo.

*Do 300 mkw.