Frigo Logistics i Nestlé: wzrost dostaw roślinnych zamienników mięsa

Produkty plant based meat marki Garden Gourmet należącej do Nestlé zanotowały trzykrotny wzrost wolumenu dostaw - poinformowały współpracujące od roku Frigo Logistics, operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych dla handlu, i producent żywności.

Rynek roślinnych zamienników mięsa w Polsce dynamicznie się rozwija. Na przestrzeni ostatnich lat konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty roślinne, m.in. wegetariańskie klopsiki czy wegańskie burgery.

Zainteresowanie linią produktów roślinnych marki Garden Gourmet wzrosło w ostatnim roku trzykrotnie. Rozwój całej kategorii potwierdzają badania GfK Polonia z br. roku – wartość rynku produktów roślinnych wynosi już 1,5 mld zł, a sprzedaż alternatyw dla mięsa podwoiła się w ostatnim roku.

Trend ten potwierdza współpraca Frigo Logistics – operatora logistycznego dla produktów głęboko mrożonych oraz z kategorii fresh, dry, płynnych i farmaceutycznych – z Nestlé, producentem żywności.

– To był rok bardzo dobrej współpracy. Każdy, kto prowadzi biznes, wie, że kluczowe jest zadowolenie klientów. Niezmiernie cieszy nas, gdy wraz z partnerami – takimi jak Nestlé – możemy ogłaszać aż 3-krotny wzrost wolumenów. To wynik dobrej strategii, atrakcyjnego portfolio produktowego producenta, które jest cenione przez Polaków i ciężkiej pracy – naszej oraz partnera. Żywność roślinna przeżywa teraz rozkwit i cieszę się, że możemy wspierać Nestlé w nieustannym rozwoju. Jesteśmy elastyczni i gotowi na kolejne wzrosty – mówi Jarosław Kołodziejski, dyrektor operacyjny, Frigo Logistics.

Mikołaj Odważny, business developer dla marki Garden Gourmet, Nestlé Polska, przyznaje, że kategoria roślinnych zamienników mięsa rośnie dwucyfrowo, dlatego tak istotna jest umiejętność adaptacji do dynamicznie zmieniającego się rynku. – Dzięki niezawodnej współpracy z Frigo Logistics możemy skutecznie rozwijać portfolio i dystrybucję marki Garden Gourmet w Polsce i już dziś pochwalić się rolą nowego lidera naszego rodzimego rynku roślinnych zamienników mięsa – dodaje.  

Więcej przeczytasz w Nestlé wprowadzi zamienniki jaj i ryb.