PanParagon: 13 zł różnicy na produktach do szkoły

Jak w obliczu szalejącej inflacji zaoszczędzić na najpotrzebniejszych artykułach do nauki i gdzie najtaniej skompletować wyprawkę do szkoły, podpowiadają eksperci z aplikacji PanParagon. Wzięli pod lupę Carrefoura, Kaufland, Lidla i Biedronkę.

– PanParagon to aplikacja, w której główną funkcją jest archiwizowanie paragonów w formie elektronicznej. Dzięki anonimowym danym przechowywanym w naszym systemie mamy możliwość weryfikowania cen poszczególnych produktów. Koniec sierpnia to czas na kompletowanie wyprawki szkolnej i to właśnie artykuły wchodzące w jej skład stały się przedmiotem naszego najnowszego badania. Na podstawie kilkudziesięciu tysięcy paragonów sprawdziliśmy w jakich sklepach można najtaniej kupić rzeczy niezbędne do nauki – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Specjaliści w swojej analizie uwzględnili cztery sieci sklepów tj. Biedronkę, Lidla, Carrefoura oraz Kaufland, które mają szeroki wybór artykułów szkolnych i jednocześnie są chętnie odwiedzane przez polskich konsumentów. Na wyprawkowej liście zakupów znalazły się podstawowe produkty szkolne tj. zeszyt, kredki ołówkowe, nożyczki, blok techniczny i rysunkowy, teczka, klej w sztyfcie, farby plakatowe, gumka do ścierania, długopis żelowy niebieski, ołówek, plastelina oraz linijka. Wyniki przedstawiają najtańsze ceny analizowanych artykułów w poszczególnych sklepach w okresie od 1 do 20 sierpnia 2022 r.

Carrefour bezkonkurencyjny

Jak pokazało paragonowe zestawienie, bezkonkurencyjny w cenach okazał się Carrefour. To tutaj za 13 ujętych w badaniu produktów szkolnych przyjdzie nam zapłacić nieco powyżej 55 zł. Na drugim miejscu pod względem najtańszej oferty okazał się... Lidl. Tutaj poszczególne elementy wyprawki szkolnej można było kupić za niecałe 56,8 zł. O zaledwie 17 gr więcej niż w niemieckiej sieci Lidl można zostawić w sklepach Biedronka. W tym przypadku koszyk zakupowy z artykułami szkolnymi wyniesie nas 56,97 zł. Najdroższy w zestawieniu okazał się Kaufland. Tam za podobne zakupy zapłacimy aż 68,14 zł. W zależności od tego, do jakiego sklepu udamy się na wyprawkowe zakupy, można więc zaoszczędzić porą kwotę. Różnica za taki sam koszyk zakupowy wynosi maksymalnie około 13 zł.