Pizza króluje i na wakacjach

W wakacyjnych zamówieniach na Pyszne.pl pizza zamawiana jest sześć razy częściej niż drugie w kolejce - burgery. Co jeszcze jedzą Polacy?

Z danych wynika, że najczęściej stawiano na klasyczną margheritę. Kolejne w wakacyjnym rankingu są - poza wspomnianymi burgerami - makarony, a najchętniej wybieranym było spaghetti bolognese. Dalej w klasyfikacji plasują się kolejno: zupy, sałatki (najczęściej sałatka grecka) i kebaby.

Te dane to wynik analizy Pyszne.pl jak wygląda liczba składanych zamówień w regionach najczęściej wybieranych na letnie urlopy: nad Morzem Bałtyckim, na Mazurach i w górach w okresie dwóch miesięcy: w lipcu i sierpniu. Wśród nich króluje wybrzeże Bałtyku. W zbadanych miejscowościach nadmorskich złożono łącznie blisko 50 tys. zamówień.

Prawie wszyscy zamawiający z wymienionych miejscowości wakacyjnych (98%) chętniej wybierają dostawę z dowozem, niż “fatygują” się po odbiór jedzenia osobiście.

Zaś kurierzy, jak dodaje Pyszne.pl. w czasie wakacji muszą wykazać się większą cierpliwością i sprytem niż zwykle, bo turyści będący np. na plaży, często nie do końca precyzyjnie są w stanie wskazać konkretne miejsce odbioru zamówień. Zdarza się, że punkty spotkań są naprawdę oryginalne. Oto kilka perełek z tego roku: „łódź podwodna”, „punkt warkoczykowy”,bosmanat koło 1 kei”, zakopiańskie świderki”,sklep z pamiątkami” czy „wejście na plażę nr 5”. Warto podzielić się również najlepszymi komentarzami do zamówień: „Szpital SOR, szybko! Umieramy z głodu”,Jest to kemping, proszę zadzwonić, jak ktoś będzie przy szlabanie”, czy też „Jak najszybciej proszę, bom głodny. Miłego wieczoru życzę ;)”.