Adyen wprowadza terminale płatnicze

Ta globalna platforma technologii finansowych ogłosiła właśnie wprowadzenie na rynek pierwszych autorskich terminali płatniczych.

Adyen koncentruje się na projektowaniu innowacji w Unified Commerce zarówno dla przedsiębiorstw oraz platform, jak i sektora MŚP. Nowa seria urządzeń to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą korzystać z niedużego, dyskretnego mobilnego urządzenia płatniczego, które byłoby zasilane bateriami.

- Zawsze wierzyliśmy w siłę rozmów i prawdziwej współpracy z klientami, dzięki czemu możemy poznawać ich potrzeby na bieżąco i oferować rozwiązania bazujące na faktycznych oczekiwaniach. Wejście w świat terminali i stworzenie własnej serii sprzętu to potwierdzenie realizacji obietnicy, jaką składamy partnerom od początku działalności – mówi Jakub Czerwiński, VP CEE w Adyen. - Terminale zaprojektowaliśmy na podstawie doświadczeń wielu ostatnich lat, dlatego jesteśmy przekonani, że zapewnią one przedsiębiorcom najwyższej jakości doświadczenia w handlu – uważa.

Pierwszy z terminali to model NYC1. To przystępne i elastyczne urządzenie w zakresie płatności stacjonarnych. Umożliwia przyjmowanie płatności za pomocą małego czytnika kart połączonego z SDK na telefonie lub tablecie, który pozwala zaoferować w pełni dostosowany przepływ płatności we własnej aplikacji POS. To optymalne rozwiązanie dla firm, które zainwestowały w sprzęt (np. telefony lub tablety) i planują dodać funkcje płatności do swojego systemu.

- Konkretniej, jest to idealne rozwiązanie dla platform, które chcą zaoferować proste i niedrogie urządzenie płatnicze wspieranym przez siebie małym firmom, oraz dla przedsiębiorstw, którym zależy na mobilności i bezproblemowym doświadczeniu kupującego. Terminal jest dostępny w USA, a wkrótce pojawi się także w kolejnych krajach – słyszymy od producenta.

Drugim terminalem w ofercie Adyen jest AMS1 z wbudowanym systemem Android – małe rozwiązanie, którego firmy mogą używać do przyjmowania płatności, a także do uruchamiania własnych aplikacji firmowych. Poprzez połączenie aplikacji, pracownicy sklepu mogą mieć dostęp do kasy, zarządzać zapasami i przyjmować płatności z poziomu jednego urządzenia. Ta spójność systemu wspiera codzienne operacje, a jednocześnie zapewnia bezproblemową obsługę kasy, zmniejsza kolejki i umożliwia rozliczenie z klientem w dowolnym miejscu w sklepie.

AMS1 jest korzystnym rozwiązaniem dla firm i platform, które chcą mieć dostęp do wszystkich aplikacji operacyjnych z jednego urządzenia. Terminal będzie dostępny w wielu regionach świata jeszcze w tym roku, zaczynając od Europy i Ameryki Północnej.

Adyen jako globalna platforma technologii finansowych w ramach jednego rozwiązania dostarcza kompleksowe usługi płatnicze, wgląd w dane oraz produkty finansowe dla wiodących firm na świecie. Mając biura na całym świecie, Adyen współpracuje z takimi firmami jak Facebook, Uber, H&M, eBay i Microsoft.

W celu wprowadzenia terminali na rynek współpracuje z partnerami produkującymi hardware.

 

Katarzyna Pierzchała 5361 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.