Ruszają dwa nowe Lidle

Już w czwartek, 18 sierpnia, Lidl otworzy dwa nowy obiekty. Są one w Gdyni i w Serocku.

Nowy sklep sieci Lidl Polska w Gdyni, przy ul. Płk. Stanisława Dąbka 293, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1300 mkw. W obiekcie zostało zatrudnionych 19 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 22 i od 9 do 18 w niedziele handlowe. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze 101 miejsc parkingowych.

W placówce zastosowano ekologiczne rozwiązania, m.in.: ogrzewanie za pomocą gruntowej pompy ciepła; odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych; oświetlenie LED. Na terenach zielonych wokół sklepu została założona łąka kwietna. W dniu otwarcia na klientów czekać będą wyjątkowe atrakcje, w tym riksza kawowa.

W tym samym dniu Lidl otworzy swój pierwszy obiekt w Serocku, przy ul. Warszawskiej 66. Jest on trochę mniejszy niż siostrzany obiekt w Gdyni -

tu sala sprzedaży ma ok. 1100 mkw. Co ciekawe, pracę znalazło tu aż 26 osób. Placówka ma też inne godziny funkcjonowania: będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 6 - 22, od piątku do soboty od 6 do 23, a w niedziele handlowe od 8 do 20. Na klientów przyjeżdżających samochodami przygotowano 110 miejsc parkingowych.

W samym sklepie zdecydowano się na ekologiczne rozwiązania, m.in.: ogrzewanie za pomocą pompy ciepła, oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne oraz stację ładowania samochodów elektrycznych.

W dniu otwarcia sieć przygotowała na klientów różne atrakcje, w tym strefa grillowa, riksza kawowa, gry i zabawy dla najmłodszych.

Według wyliczeń HandelExtra.pl po czwartkowych otwarciach Lidl będzie miał w naszym kraju 823 sklepy.

Lidl należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidla.

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.