Biedronka jako wypożyczalnia książek - czy ruszyła 14 sierpnia?

Sprawdzamy, czy tym razem dyskonter otworzył swój sklep w niedzielę niehandlową.

Na początku sierpnia w sieci pojawiły się informacje, że Biedronka zamierza w pierwszą w tym miesiącu niedzielę niehandlową - czyli 7 sierpnia - otworzyć kilka swoich sklepów. Aby było to możliwe dyskonter planował skorzystać z dwóch wyjątków w ustawie - placówki sieci  miały otwierać się jako czytelnie lub punkty medyczne. Jednak sieć wycofała się z tego pomysłu i sklepy 7 sierpnia pozostały zamknięte.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w kolejną niedzielę niehandlową Biedronka otworzy niektóre swoje sklepy. Jednym z nich miała być placówka przy ul. Jana Kazimierza w Milówce, gdyż - jak głosi informacja na jej drzwiach frontowych - jest ona Dziecięcą Biblioteką Biedronki, w której można wypożyczać książki dla dzieci siedem dni w tygodniu. Wewnątrz sklepu znajduje się także specjalny, dedykowany temu projektowi stojak z książkami.

Jednak mimo to sklep 14 sierpnia był zamknięty.

Jak będzie w kolejne niedziele niehandlowe - czas pokaże. W sierpniu na pewno wszystkie sklepy Biedronki będą czynne 28 sierpnia, gdyż ta niedziela jest jedną z siedmiu dopuszczonych ustawą niedziel handlowych.

Przypomnijmy. Z możliwości otwarcia placówki w niedziele niehandlowe mogą korzystać jedynie te podmioty, które wykażą przynajmniej 40% przychodów z działalności pocztowej. W każdą niedzielę może działać jedynie sklep, jeśli za kasą osobiście stoi jego właściciel.

Joanna Hamdan 14168 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.