Dm: niespodzianka za kasą

W pierwszej wrocławskiej akcji udało się zebrać 4 tys. zł, które zostaną przeznaczone na projekty Fundacji im. św. Jadwigi wspierające dzieci i młodzież. W najbliższą sobotę, 13 sierpnia w drogerii dm w Jeleniej Górze odbędzie się kolejna tego typu inicjatywa.

Tego dnia w godz. 12.00 – 14.00 w drogerii dm w Jeleniej Górze, przy Al. Jana Pawła II 31b, w planowanym wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie “Karkonoskie Iskierki”. Obsługę kasy przejmie opiekunka Stowarzyszenia Magdalena Kuźma.

Jak podaje sieć drogerii, pierwsza w Polsce Akcja Kasjerska dm Drogerie-Markt spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyciągnęła do drogerii mieszkańców z całego Wrocławia gotowych pomóc. Wzięli w niej udział pracownicy dm i wolontariusze Fundacji, zaś kasę obsługiwał między innymi sam jej prezes Kazimierz Pabisiak. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać 4 tysiące złotych, które zostaną przeznaczone na projekty Fundacji wspierające dzieci i młodzież.

– Jako przedsiębiorstwo zorientowane na przyszłość musimy zrobić coś więcej niż tylko skupiać się na naszych kompetencjach handlowych. Chcemy pozytywnie kształtować przyszłość, poprawiać jakość życia naszego najbliższego otoczenia, poprzez kształtowanie dobrych relacji sąsiedzkich i wspieranie lokalnych inicjatyw. Nie bez powodu jedną z naszych dewiz jest hasło „Tu liczy się człowiek, Tu kupuję” – mówi Markus Trojansky, general manager dm w Polsce. – Zrównoważone, innowacyjne i rozsądne działanie na rzecz człowieka jest częścią naszej kultury organizacyjnej oraz aktywności handlowej. Unikatowość Akcji Kasjerskich polega właśnie na wspólnym zaangażowaniu wszystkich stron. Dzięki temu lepiej rozumiemy wzajemnie swoje potrzeby i doceniamy każdy gest. Wierzymy, że ten koncept sprawdzi się także w Polsce – dodaje.

Drogerie przekazały już jedną darowiznę Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie “Karkonoskie Iskierki” podczas otwarcia sklepu w Jeleniej Górze. Przedstawiciele Stowarzyszenia w sobotę 13 sierpnia w godzinach wydarzenia będą obsługiwać klientów tej drogerii. Dzięki zakupom zrobionym w tym czasie przez konsumentów Stowarzyszenie zbierze środki, które zostaną przeznaczone na działania statutowe.

Drogerie dm mają ponad 3800 punktów sprzedaży, w których zatrudnionych jest ponad 66 tys. osób w całej Europie. W roku obrotowym 2019/2020 dm odnotował sprzedaż w wysokości 12,3 mld euro wygenerowaną łącznie we wszystkich 13 krajach europejskich. W tym samym okresie w Niemczech około 42 600 pracowników wygenerowało sprzedaż na poziomie 9,4 mld euro. Drogerie dm oferują szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy, żywność, gospodarstwo domowe, usługi foto i karma dla zwierząt. Oprócz produktów znanych marek klienci znajdą w dm także wiele marek własnych, takich jak Balea czy najlepiej sprzedająca się marka certyfikowanych kosmetyków naturalnych alverde.