LEGO w Gdańsku: otwarcie 1 września

Pierwszy trójmiejski sklep LEGO, wypełniony najnowszymi zestawami klocków, otworzy się już 1 września 2022 roku. Sklep będzie zlokalizowany w popularnej galerii handlowej Forum Gdańsk przy ul. Targ Sienny 7 w Gdańsku.

W nowym sklepie wykorzystane zostaną najnowsze technologie, dzięki którym klienci będą mogli z bliska zapoznać się z bardzo zróżnicowanym asortymentem zestawów klocków i atrakcjami związanymi z budowaniem, które są dostępne wyłącznie w oficjalnych sklepach LEGO.

Jak się dowiedzieliśmy, od 1 września klienci będą mogli skorzystać z ekskluzywnych promocji dostępnych jedynie przez pierwszy tydzień funkcjonowania salonu. Dodatkowo, w dniu otwarcia pierwsze 250 osób odwiedzających go otrzyma unikalną, spersonalizowaną płytkę „LEGO Store Gdańsk”.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

W październiku, zaraz po wrześniowym debiucie w Gdańsku, rozpocznie swoje funkcjonowanie salon w Łodzi, w Centrum Handlowym Manufaktura. Sklep LEGO w Łodzi będzie szóstym oficjalnym sklepem marki w Polsce i pierwszym w województwie łódzkim.

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.