Podcasty Handelextra

Poproszę 10 kg cukru [PODCAST]

Co się zadziało w lipcu w handlu? Co czwarty klient przychodził stricte po cukier tzn. nie kupował nic więcej w małych placówkach. Więcej ciekawostek i danych z paragonów w rozmowie z Elżbietą Szarejko z CMR.

Cukier stał się niechlubnym rekordzistą podwyżek cen i sztucznie nakręconego popytu. W "najgorętszym" tygodniu lipca Polacy kupili go w mniejszych sklepach 3 razy tyle, ile normalnie o tej porze roku, jak wylicza dla nas Elżbieta Szarejko z CMR.
 
Przypomina to m.in. wykupywanie papieru toaletowego, makaronu czy mąki.  A w połowie miesiąca zapraszamy, jak zawsze, na nasz koszyk cen, realizowany wspólnie z CMR i Gazeta.pl
 
W tym odcinku, jak zawsze, mamy też handlowe podsumowanie tygodnia, czyli nieprzerwanie otwarty przez 100 godzin Lidl i jego hity sprzedażowe, Intermarche z intensywnym rozwojem konceptu Power, Inquiry sprawdza, na ile produkty ukraińskie przydadzą się w asortymencie sklepu, a Żabka stawia swój sklep w fabryce Tesli, zaś Poczta Polska sprzedaje coraz więcej produktów FMCG.
 
Naszą podcastową serię: Posłuchaj, co w Handlu, można znaleźć też na Spotify, iTunes i w innych najpopularniejszych aplikacjach podcastowych.