Żabka i Tesla: ruszyła obiecująca współpraca

Operator rozwija sieć autonomicznych sklepów Nano. I to nie tylko w Polsce. Okazuje się, że jeden z nich działa w niemieckiej fabryce Tesli.

- Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji - informuje biuro prasowe Żabki w odpowiedzi na pytania poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej".

Niedawno firma informowała, że pod szyldem Żabka Nano działa już 50 innowacyjnych placówek wspieranych przez sztuczną inteligencję, co czyni Grupę Żabka największą w Europie siecią sklepów autonomicznych. Pięćdziesiąta placówka zlokalizowana jest w przestrzeniach warszawskiej Fabryki Norblina. Wcześniej jedna z nich stanęła np. w Decathlonie w Piasecznie.

 

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.