Szkolna wyprawka od CCC: startuje zbiórka używanych plecaków

Grupa organizuje zbiórkę pod hasłem "moCCC pomagania - akcja plecak do oddania". Po dezynfekcji i drobnych naprawach trafią one do potrzebujących rodzin, a te, które nie będą mogły zostać przekazane, firma bezpiecznie zutylizuje. Projekt realizowany jest w sklepach CCC w Polsce i za granicą.

Inicjatywa „moCCC pomagania – akcja plecak do oddania” rozpoczyna się 16 sierpnia i potrwa do 11 września. Zainteresowane osoby będą mogły oddawać używane plecaki dowolnej marki, w stanie, który pozwoli na dalsze ich użytkowanie, we wszystkich sklepach CCC w Polsce i za granicą.

Wszystkie plecaki zostaną zdezynfekowane, a w razie konieczności poddane również drobnym naprawom. Gotowe do użytku trafią do osób potrzebujących, a te z nich, które nie będą mogły zostać ponownie użyte - zostaną bezpiecznie zutylizowane.

Klienci, którzy włączą się w projekt, otrzymają 10% rabat na zakup nowego plecaka w CCC.

– W okresie przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego zwracamy szczególną uwagę na wyzwania w skompletowaniu wyprawek szkolnych, z którymi borykają się potrzebujące rodziny i placówki opiekuńcze. Stąd narodził się pomysł włączenia naszych klientów w akcję, która ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci – mówi Agnieszka Kępińska-Sadowska, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju, Grupa CCC. - Poprzez projekt „moCCC pomagania – akcja plecak do oddania” chcemy wspomóc potrzebujące dzieci w skompletowaniu wyprawki szkolnej, ale również zwrócić uwagę i zachęcić naszych klientów do wspierania inicjatyw służących gospodarce obiegu zamkniętego. Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zrobić dużo dobrego dla najmłodszych oraz planety - dodaje.

Gospodarka obiegu zamkniętego

Grupa CCC dąży do przejścia na system obiegu zamkniętego, dlatego też „moCCC pomagania – akcja plecak do oddania” to jedna z wielu inicjatyw skierowanych do konsumenta, podejmowanych w tym obszarze przez Grupę. W ramach uruchomionej w 2020 roku akcji Daj Swoim Butom Drugie Życie klienci CCC mają możliwość przekazania używanego obuwia dowolnej marki w każdym rozmiarze i fasonie. Część z nich, po dezynfekcji i drobnych naprawach, trafia do potrzebujących – np. wiosną zbiórka w całości została przekazana na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy, reszta jest bezpiecznie utylizowana. Do tej pory zebrano już ponad 60 tys. par butów, a w tym roku zbiórka została rozszerzona o rynki zagraniczne – Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię. W ten sposób Grupa CCC dba o środowisko i promuje świadome korzystanie z produktów.

CCC jest jedną z europejskich spółek w segmencie obuwia. Grupa ma ok. 90 platform e-commerce i prawie 1000 sklepów w 28 krajach pod markami CCC, eobuwie.pl, Modivo i DeeZee. Od maja 2021 r. spółka poprzez sieć sklepów HalfPrice rozwija sprzedaż również w segmencie off-price. CCC jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 roku. Grupa rozwija proekologiczne kolekcje “Go for Nature” w których skład wchodzą również Sprandi Green Series oraz Jenny Fairy z linią I Care what I Wear. Od kilku lat firma używa też wyłącznie papierowych toreb z recyklingu, a opakowania kartonowe pochodzą ze zrównoważonych źródeł.