Carrefour i SodaStream ruszają z półrocznym pilotażem

Od 10 sierpnia w 87 sklepach sieci Carrefour klienci znajdą alternatywę dla wody gazowanej w plastikowych butelkach w postaci saturatorów do gazowania wody SodaStream.

Tylko w Polsce każdego roku na wysypisko trafia ok. 110 tysięcy ton jednorazowych butelek PET, które mogą rozkładać się nawet 1000 lat. Do recyklingu w 2019 roku trafiło jedynie 40% opakowań plastikowych. Duże nadzieje na poprawę tych statystyk pokłada się w systemie kaucyjnym, którego wprowadzenie zapowiadano w 2023 roku, jednak eksperci zajmujący się ochroną środowiska zaznaczają, że sam recykling nie rozwiąże problemu rosnącej liczby odpadów. W tym celu, konieczne jest znaczące ograniczenie produkcji i zużycia plastiku.

Woda w jednorazowej butelce vs SodaStream

Teraz klienci Carrefour zdecydują, czy chcą być zero waste. Od 10 sierpnia w 87 sklepach sieci znajdą alternatywę dla wody gazowanej w plastikowych butelkach w postaci ekspresów do gazowania wody SodaStream. I tak w czterech hipermarketach Carrefour w Warszawie i Poznaniu klienci odwiedzający dział z napojami zobaczą więc regały z wodą znanych producentów i ekspresami SodaStream, czyli ekologiczną alternatywę pozwalającą na produkcję domowej wody gazowanej w duchu zero waste. W kolejnych 83 sklepach Carrefour klienci znajdą flagi informujące o saturatorach SodaStream jako rozwiązaniu zero waste, dla miłośników gazowanych napojów.

Jak ustaliliśmy, do pilotażowego projektu wybrano SodaStream - wiodącą markę produkującą saturatory do gazowania wody, ze względu na oferowane produkty, a także proekologiczny charakter firmy. SodaStream proponuje swoim użytkownikom rezygnację z wody w jednorazowych opakowaniach i cieszenie się orzeźwiającymi bąbelkami bez kupowania, dźwigania i wyrzucania butelki.

- Cieszymy się, że możemy wziąć udział w projekcie Carrefour. Projekt „Droga do zero waste” jest nam bardzo bliski, można powiedzieć, że sami w SodaStream nim podążamy i zachęcamy do tego innych. Mamy nadzieję, że ekspozycja naszych produktów, tak blisko klientów, w ich naturalnym i codziennym środowisku zakupowym, ułatwi im dokonanie proekologicznych wyborów i wprowadzenie zdrowych nawyków- komentuje Katarzyna Konwińska, dyrektor marketingu w SodaStream Polska.

Warto odnotować, że saturatory SodaStream są wyposażone w butelkę tritanową, której można używać do 4 lat i tym samym zaoszczędzić planecie nawet 1769 butelek plastikowych jednorazowego użytku. Firma oferuje również syropy do wody, dzięki którym można stworzyć napoje z portfolio PepsiCo, jak również bezcukrowe owocowe syropy do produkcji lemoniad. Jeden syrop wystarcza do przygotowania 9 litrów napoju, a tym samym eliminuje 36 butelek o pojemności 250 ml.

Pilotażowy program Carrefour będzie trwał 6 miesięcy. Jeśli spotka się z zainteresowaniem klientów, SodaStream wejdzie na stałe do asortymentu hipermarketów w całej Polsce.

 

Katarzyna Pierzchała 5366 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.