Mars: nowy dyrektor ds. łańcucha dostaw

Mars Inc mianował Richarda Lemerle'a szefem łańcucha dostaw w regionie Europy Środkowej i członkiem jego zespołu zarządzającego - zgodnie z doniesieniami medialnymi.

Lemerle pełni już funkcję szefa łańcucha dostaw na Europę Południową, a jego nowe obowiązki obejmą Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry. Zastępuje w tej roli Sophię Gaspard, która podjęła się kolejnego regionalnego projektu.

Jak pisze "ESM Magazine", Lemerle ma ponad 25-letnie doświadczenie na stanowiskach regionalnych i globalnych. W 2016 roku dołączył do Marsa jako członek zespołu ds. łańcucha dostaw we Włoszech, a w kolejnych latach objął obowiązki związane z innymi krajami Europy Południowej, takimi jak Grecja, Malta i Cypr.

Odegrał kluczową rolę w umieszczeniu południowoeuropejskiego rynku na czele cyfrowych inicjatyw firmy. Do jego osiągnięć należy m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji do eliminowania zadań bez wartości dodanej.

Komentując swoją nominację, Lemerle powiedział: - Jestem naprawdę wdzięczny za tę ekscytującą okazję i szansę na rozwój w Marsie. Praca w ramach łańcucha dostaw na kilku rynkach południowoeuropejskich dała mi świetną okazję do zdobycia doświadczenia w zarządzaniu łańcuchem dostaw dla kilku różnych krajów. Dlatego nie mogę się doczekać wykorzystania całej mojej wiedzy na rynkach Europy Środkowej. Obecnie moim najwyższym priorytetem jest skupienie się na rozwoju utalentowanych kolegów w moim zespole i pomaganie im w osobistym rozwoju w firmie Mars.