Drogerie dm ruszają z pierwszą w Polsce "Akcją kasjerską"

6 sierpnia w godzinach 12:00-13:00 wolontariusze z Fundacji im. św. Jadwigi zasiądą przy kasie w sklepie sieci we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka, przy ul. Ślężnej 130-134.

Akcja wpisuje się w działania marki mające na celu aktywne uczestnictwo w lokalnej społeczności i wspieranie wybranych inicjatyw społecznych w najbliższym sąsiedztwie.

Inicjatywa ta jest koncepcją ugruntowaną w Niemczech, gdzie wolontariusze ze społeczności, a także znani sportowcy, ludzie kultury czy influencerzy regularnie biorą udział w akcjach kasjerskich. Przejmują na pewien czas kasy wybranych sklepów dm, spotykają się i rozmawiają z klientami, a dochód z prowadzonej w tym czasie sprzedaży przekazywany jest na wybrane inicjatywy społeczne i instytucje.

- Chcemy być jak najbliżej naszych klientów, także w ich codziennym życiu, pokazywać, że nasze działania naprawdę są w stanie zrobić różnicę, poprawiając jakość wzajemnego funkcjonowania we wspólnym środowisku. Interesuje nas wszystko, co dzieje się w zasięgu 10-20 km od naszego sklepu. Kibicujemy, wspieramy, promujemy, a jeśli istnieje taka potrzeba, pomagamy. Otwierając sklep, stajemy się częścią lokalnej społeczności - mówi Markus Trojansky, general manager dm w Polsce.

Wrocławska akcja kasowa będzie pierwszą w Polsce. Organizowana jest wspólnie z Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundacją im. św Jadwigi, której wolontariusze w sobotę 6 sierpnia w godzinach 12:00-13:00 będą obsługiwać klientów drogerii. Dzięki zakupom zrobionym w tym czasie przez konsumentów Fundacja zbierze środki, które zostaną przeznaczone na projekty wspierające dzieci i młodzież. 

Drogerie dm to największa niemiecka sieć i największy konkurent Rossmanna. Mają łącznie ponad 3800 punktów sprzedaży, w których zatrudnionych jest ponad 66 000 osób w 13 krajach Europy. Drogerie dm oferują produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy, żywność, gospodarstwo domowe, usługi foto i karma dla zwierząt. Oprócz produktów znanych marek klienci znajdą w dm także wiele marek własnych, takich jak Balea czy Alverde.

W Polsce drogerie dm zadebiutowały w kwietniu br. Pierwsza placówka sieci w naszym kraju została otwarta we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka, przy ul. Ślężnej 130-134. Druga drogeria pod szyldem dm pojawiła się w maju br. w Jeleniej Górze przy ul. Jana Pawła II 31b.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.