Lidl wchodzi do chmury

Dyskonter chce wyposażyć swoje kasy fiskalne na całym świecie w nowe oprogramowanie oparte na rozwiązaniu w chmurze.

Należąca do Grupy Schwarz sieć w nadchodzących latach zaktualizuje oprogramowanie POS we wszystkich swoich oddziałach do nowego rozwiązania w chmurze.

Jest to platforma Cloud4Retail od niemieckiego dostawcy oprogramowania POS GK. Nowy system umożliwi bezproblemową integrację usług mobilnych dla klientów w oddziałach, scalenie z ofertami cyfrowymi oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii chmurowych - informuje "Lebensmittel Zeitung" powołując się na informacje zamieszczone na stronie internetowej GK.

Grupa Schwarz pracuje nad stworzeniem własnej infrastruktury chmurowej od 2018 roku. Rozwiązanie najpierw zostało uruchomione dla aplikacji wewnętrznych pod nazwą Stackit, a od kilku miesięcy Grupa reklamuje również swoje usługi w chmurze klientom zewnętrznym.

Dostawca oprogramowania POS GK dostarcza system POS dla Lidla od 1999 roku. Usługodawca z Vogtland wyposaża w swoje rozwiązania sklepy sieci w ponad 30 krajach na całym świecie.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.