Sprite nie będzie już zielony

Od 1 sierpnia plastikowe butelki PET tego napoju będą przezroczyste.

The Coca-Cola Company w Ameryce Północnej podejmuje duże kroki w celu wspierania gospodarki w obiegu zamkniętym w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych.

W ślad za tym z początkiem sierpnia Sprite zmienia wszystkie plastikowe opakowania PET z charakterystycznego zielonego koloru na przezroczysty. Celem tych zmian jest zwiększenie prawdopodobieństwa przerobienia tego materiału na nowe butelki do napojów.

Chociaż zielony PET nadaje się do recyklingu to materiał z recyklingu jest częściej przekształcany w artykuły takie jak odzież i wykładziny, których nie można poddać recyklingowi w nowe butelki PET. Podczas procesu sortowania zielony i inny kolorowy PET jest oddzielany od przezroczystego materiału, aby uniknąć odbarwienia opakowań z recyklingu przeznaczonych do żywności i wymaganych do produkcji nowych butelek PET.

- Usunięcie kolorów z butelek poprawia jakość materiału z recyklingu – powiedział Julian Ochoa, dyrektor generalny R3Cycle, który współpracuje z Coca-Cola Consolidated przy recyklingu butelek w 14 stanach należących do największej rozlewni w USA.

- Ta zmiana pomoże zwiększyć dostępność rPET dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Po recyklingu przezroczyste butelki PET Sprite można przerobić na butelki, tym samym pomagając w tworzeniu gospodarki w obiegu zamkniętym - dodaje.

Oprócz przejścia na przezroczyste butelki, Sprite wprowadza nowy system identyfikacji wizualnej, który obejmuje odnowione logo i projekt opakowania, aby zapewnić spójny wygląd na całym świecie. Grafiki opakowań Sprite zachowają rozpoznawalny zielony odcień kojarzony do tej pory z marką, Będą także zawierały wyraźny komunikat "Recycle Me".

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.