Parki handlowe Trei Real Estate rosną jak grzyby po deszczu

Deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych przygotowuje się do otwarcia Vendo Parku w Skarżysku-Kamiennej po tym, jak niedawno uruchomił obiekt w Otwocku. Równocześnie firma realizuje kolejne zaplanowane na ten rok inwestycje handlowe.

Pod koniec lipca Trei otworzył Vendo Park w Otwocku. Obiekt oferuje ponad 9 tys. mkw. powierzchni najmu. W parku handlowym jest 15 sklepów. W gronie najemców znajdują się m.in. Sinsay, Martes Sport, Dealz, Action, Tedi, Deichmann, Maxi Zoo oraz operator spożywczy Netto. Niecały miesiąc później – 17 sierpnia, deweloper planuje otwarcie parku handlowego w Skarżysku-Kamiennej. Jest to pierwsza inwestycja Trei na terenie województwa świętokrzyskiego. W Vendo Parku znajdzie się czternaście lokali, a swoje sklepy otworzą w nim m.in. Kakadu, Smyk, Vilaro oraz Media Expert, Pepco i Rossmann. Oba parki handlowe Trei realizuje w ramach zawartej spółki z Patron Capital.

- Dwa Vendo Parki, które otwieramy w wakacje, są w całości skomercjalizowane. Tak wysoki poziom najmu, jest wynikiem naszej długofalowej współpracy ze znanymi markami i sieciami sklepów, ale to również efekt rosnącego zainteresowania naszymi obiektami nowych grup najemców, którzy zaczęli dostrzegać potencjał parków handlowych. Mocno pracujemy nad tym, by poszerzać ofertę Vendo Parków, aktualnie jesteśmy w procesie negocjacji z dwoma nowymi brandami, które chcielibyśmy wprowadzić do naszych centrów - wyjaśnia Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
 
W tym roku Trei planuje otwarcie jeszcze co najmniej trzech parków handlowych. Aktualnie w budowie znajduje się Vendo Park w Mielcu, natomiast projekty w Zambrowie (6600 mkw.) oraz Krakowie (3000 mkw.) są jest w fazie przygotowawczej.

- Aktualnie w procesie planowania, przygotowania lub uzyskiwania pozwoleń na budowę mamy kilkanaście parków handlowych. W ostatnim czasie wzmocniliśmy nasz bank ziemi o kolejne lokalizacje, m.in. w Gorzowie Wielkopolskim. W tym mieście jeszcze w tym roku, planujemy wspólnie z naszym partnerem Patron Capital, wybudować park handlowy o powierzchni 9 tys. mkw. Sukcesywnie realizujemy kolejne projekty pomimo trudności, z jakimi obecnie mierzy się cała branża nieruchomości. Wzrosły koszty budowy oraz ceny materiałów, sektor budowlany boryka się również z brakami surowców i podzespołów, a wykonawcy mają luki kadrowe. Sytuacja gospodarcza również ma wpływ na to, co aktualnie dzieje się na rynku, na którym obserwujemy spowolnienie inwestycyjne - dodaje Jacek Wesołowski.

Jeszcze w wakacje Trei rozpocznie budowę Vendo Parku w Szczecinie. Będzie to jeden z większych obiektów, jakie firma zamierza zrealizować w najbliższym czasie. Park handlowy zaprojektowany w formule „power center” będzie składał się z części handlowej oraz marketu OBI, całość dostarczy 24 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku. Z kolei po wakacjach Trei planuje rozpoczęcie budowy Vendo Parków w Łapach, Lubinie, Koninie i Ciechanowie.

Deweloper otworzył do tej pory w Polsce 30 Vendo Parków, a w planach ma budowę kolejnych 15-20 tego typu nieruchomości. W tym celu, pod koniec ubiegłego roku, deweloper założył spółkę joint venture z inwestorem Patron Capital i wspólnie zamierzają zainwestować w ten sektor 140 mln euro.