Kredyt gotówkowy - przegląd najlepszych ofert

Kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej pożądanych produktów bankowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zdecydowana większość ludzi ma już takie zobowiązanie finansowe lub chce skorzystać z kredytu gotówkowego w najbliższym czasie. Komercyjne banki mają sporo ciekawych ofert kredytowyc

Jak sprawdzić, który kredyt gotówkowy jest najkorzystniejszy?

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy, banki mają bardzo różne podejście do swoich ofert. Ogólnie rzecz biorąc, warto obserwować aktualne promocje w bankach, gdyż biorąc taki kredyt, można na przykład sporo zaoszczędzić na prowizji bankowej. W czasach, gdy liczy się w zasadzie każdy grosz, niezwykle ważne jest porównywanie ofert kredytowych. Obecnie nie trzeba składać wizyt osobistych w bankach czy marnować czasu na wczytywanie się w informacje umieszczane na witrynach banków.

W sprawdzaniu tego rodzaju propozycji pomocny jest ranking kredytów, w którym zawsze znajdują się aktualne informacje o promocjach (na przykład 0% prowizji), wysokości oprocentowania, RRSO, całkowitej kwoty do spłaty i wysokości raty. Dzięki temu od razu można zobaczyć, z którym bankiem warto się skontaktować. Nie zwlekaj, już teraz oblicz ratę kredytu gotówkowego!

Czy warto ubezpieczać kredyt gotówkowy od zdarzeń losowych?

Banki mogą proponować ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Niektóre będą uzależniać przyznanie środków od zgody klienta na takie ubezpieczenie. Chociaż ubezpieczenie kredytu podnosi jego koszt, to warto je mieć, zwłaszcza w tak trudnych dla gospodarki czasach, gdzie przyszłość zawodowa zaczyna być jedną wielką niewiadomą.

Ubezpieczenie chroni kredytobiorcę na wypadek między innymi utraty pracy, przy czym konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z OWU, by móc dowiedzieć się, przez jaki czas raty będą spłacane przez firmę ubezpieczeniową i jakie trzeba spełnić wymogi. Wiążącą informacją nie jest ulotka czy to, co się usłyszy w banku, lecz Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Wszystkie banki mają swoją politykę udzielania kredytów gotówkowych, przy czym żaden z nich nie może pominąć przeanalizowania, czy osoba wnioskująca o kredyt gotówkowy ma zdolność kredytową. Chodzi o ograniczenie ryzyka dotyczącego spłaty kredytu. Oczywiście nie da się go całkowicie wyeliminować, zwłaszcza że kredyty udzielane są na kilka lat.

W procesie analizowania zdolności kredytowej klienta niezwykle ważne są informacje ujęte w BIK. Biuro Informacji Kredytowej pokazuje, jak klient do tej pory współpracował z bankami w zakresie spłacania kredytów. Coraz więcej instytucji pozabankowych wpisuje informacje o pożyczkach krótkoterminowych i długoterminowych do BIK, gdzie również historia spłacania tego typu zobowiązań będzie brana pod uwagę.

O ile w przypadku jakichkolwiek opóźnień względem parabanków dość łatwo można usunąć negatywne rekordy na swój wniosek, to w komercyjne banki zazwyczaj chcą przetwarzać informacje o spóźnieniach przez 5 lat, przez co klient może mieć problem ze zdobyciem nowego kredytu. Dlatego tak ważna jest terminowość w spłacaniu wszelkiego rodzaju rat.