Trei otworzył już 30. Vendo Park

Trei Real Estate Poland, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, uruchomił w Otwocku swój 30. już Vendo Park w Polsce.

Nieruchomość o powierzchni ponad 9000 mkw. jest jednocześnie jednym z największych parków handlowych należących do dewelopera. Park handlowy w Otwocku to drugi projekt zrealizowany w ramach podpisanej pod koniec 2021 r. umowy joint venture pomiędzy Trei a inwestorem Patron Capital. Wartość inwestycji wyniosła 12,1 mln euro.

Budowa parku handlowego w Otwocku rozpoczęła się we wrześniu 2021 r. Vendo Park powstał na działce o powierzchni 3,7 ha zlokalizowanej przy ul. Ryszarda Kuklińskiego 1. Na jego terenie znajduje się 15 sklepów. W gronie najemców są takie marki jak: Hebe, Media Expert, KiK, Martes Sport, Rossmann oraz debiutujące w mieście: Netto, Maxi Zoo, Dealz, Sinsay, Action, TEDi, Smyk, Deichmann oraz kaes. Odwiedzający mają do dyspozycji 320 miejsc parkingowych, a dodatkowo w sąsiedztwie parku handlowego znajduje się sklep budowlany Castorama.

- Wybierając najemców, zawsze starannie analizujemy lokalny rynek i jego potrzeby. Staramy się dostarczyć okolicznym mieszkańcom nowe marki lub takie, którymi nasycenie na danym obszarze jest wciąż na niskim poziomie – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania zakupami w obiektach typu convenience. Społeczeństwo przekonało się do parków handlowych w czasie pandemii, a ich popularność cały czas rośnie m.in. dlatego, że pozwalają na sprawny i szybki zakup niezbędnych na co dzień produktów – dodaje i tłumaczy, że ma to odzwierciedlenie w coraz większej liczbie inwestycji w sektorze parków handlowych.

- Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie co najmniej czterech kolejnych projektów, w tym Vendo Parku w Skarżysku-Kamiennej, gdzie kończymy już budowę – ujawnia Jacek Wesołowski.

Warto odnotować, że wraz z otwockim projektem deweloper zadbał również o okoliczną infrastrukturę i przeprowadził remont układu drogowego przy Vendo Parku oraz zbudował rondo u zbiegu ulic Kuklińskiego i Generalskiej, gdzie znajduje się także przystanek komunikacji miejskiej. Trei współfinansuje także remont oczyszczalni ścieków w Karczewie w związku z planowanym zrzutem wód deszczowych.

W ramach podpisanej pod koniec 2021 r. umowy joint venture Patron Capital, paneuropejski inwestor instytucjonalny skupiający się na inwestycjach zabezpieczonych nieruchomościami, oraz Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i właściciel nieruchomości mieszkaniowych oraz handlowych, zrealizują i będą zarządzać około 20 parkami handlowymi w Polsce pod marką Vendo Park. Partnerzy planują zainwestować we wspólne przedsięwzięcie około 140 mln euro w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. W wyniku współpracy w IV kwartale 2021 r. został otwarty obiekt w Chorzowie, a ten w Otwocku jest drugim z kolei. W przygotowaniu są jeszcze Vendo Parki w trzech lokalizacjach w: Łapach, Skarżysku Kamiennej i Siedlcach.

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.