Stock przejmuje Polmos Bielsko-Biała

Stock Spirits, spółka należąca do jednego z wiodących na rynku globalnych funduszy private equity CVC Capital Partners, podpisała warunkową umowę przejęcia Polmos Bielsko-Biała.

Stock Spirits produkuje alkohole i likiery między innymi pod markami: Stock, Amundsen, Żołądkowa de Luxe czy Lubelska. Ma ugruntowaną pozycję w kategorii alkoholi smakowych i wódek czystych w Polsce oraz w Czechach.

CVC Capital Partners od samego początku inwestycji w Stock Spirits (pod koniec 2021 r.) deklarowało chęć dalszego rozwoju spółki, m.in. w kategorii produktów wysokojakościowych. Przejęcie firmy Polmos Bielsko-Biała z jej flagową marką Biały Bocian jest więc pierwszym krokiem w tym kierunku.

- Rozpoczynając wspólną podróż ze Stock Spirits, jednym z liderów sektora alkoholi w regionie CEE, zapowiadaliśmy m.in. rozwój organizacji w Polsce oraz rozszerzenie oferty naszych produktów i usług. Planowana inwestycja w Polmos Bielsko-Biała idealnie wpasowuje się w przyjętą przez nas strategię budowy wartości grupy - powiedział Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners

Jak informuje Stock Polska inwestycja w Polmos Bielsko-Biała wspiera plany rozwojowe spółki koncentrujące się na opracowaniu nowej gamy produktów i usług oraz wejściu na nowe rynki.

- Jakość produktów w Stock Polska jest dla nas zawsze najważniejsza. To na jej podstawie budujemy szerokie portfolio marek oraz ugruntowaną pozycję na wielu rynkach. Jest ona podstawą zaufania wśród polskich i zagranicznych klientów. Tym bardziej cieszę się, że do naszej rodziny dołączą tak prestiżowe marki jak Biały Bocian czy Ogiński. To kierunek w którym chcemy się rozwijać - powiedział Marek Sypek, dyrektor generalny Stock Polska

Polmos Bielsko-Biała to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów wyrobów alkoholowych w Polsce z 200-letnim doświadczeniem. W swoim portfolio firma ma ponad 10 marek. Flagowym produktem Polmosu Bielsko-Biała jest Biały Bocian, produkowany według tradycyjnych zasad tylko z wyselekcjonowanych zbóż i krystalicznie czystej wody. Poza nim konsumentom firma znana jest również z takich produktów jak: Ogiński, Extra Żytnia czy Advocaat.

- Produkty Polmos Bielsko Biała eksportowane są nie tylko do wielu krajów Europy, ale także USA
i Australii. Dzięki ciągłym inwestycjom technologicznym nieustannie podnosiliśmy ich jakość. Jestem bardzo zadowolony, że nasze marki będą dalej dynamicznie rozwijane i wspierane dzięki większej skali przy wdrażaniu innowacji oraz ogromnemu doświadczeniu Stock Spirits - powiedział Dariusz Jamioła, dyrektor generalny Polmos Bielsko-Biała.

Doradcami w procesie były firmy: McKinsey, PwC, Greenberg Traurig, Allen & Overy po stronie Stock Spirits oraz Deloitte po stronie Polmos Bielsko-Biała.

Transakcja zostanie sfinalizowana po zakończeniu procesów regulacyjnych.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.