Produkty Kraft Heinz wracają na półki Tesco

Obie firmy doszły do porozumienia i zawarły umowę na mocy której w nadchodzących dniach produkty amerykańskiego giganta spożywczego ponownie pojawią się w sprzedaży w supermarketach sieci, a także online.

Kraft Heinz przestał dostarczać do Tesco w Wielkiej Brytanii niektóre produkty, takie jak keczup, fasolkę po bretońsku i zupę pomidorową, ponieważ sieć żądała od klientów wyższych cen, podczas gdy inflacja rośnie, informował niedawno European Supermarket Magazine.

Ostatecznie jednak obie firmy doszły do porozumienia i zawarły umowę na mocy której w nadchodzących dniach produkty amerykańskiego giganta spożywczego ponownie pojawią się w sprzedaży w supermarketach sieci Tesco, a także online.

- Ciężarówki pełne produktów Heinz, w tym Heinz Tomato Ketchup i Heinz Beanz, wkrótce wyjadą w drogę, a koledzy z Tesco w nadchodzących dniach zapewnią ponowne zapełnienie nimi półek - podały firmy.

Tesco, które ma ponad 27-proc. udział w brytyjskim rynku spożywczym, przeprosiło za brak produktów Heinza, ale odmówiło wówczas przeniesienia „nieuzasadnionych” podwyżek cen na swoich klientów.

Przypomnijmy. Także amerykański Mars przestał dostarczać do Tesco karmę dla zwierząt pod kilkoma swoimi marakami. Whiskas, Pedigree i inne zniknęły z półek brytyjskiego lidera rynku. Tu także przyczyną były spory dotyczące cen. Tesco zapowiedziało, że nie „przeniesie na klientów nieuzasadnionych podwyżek cen”. Spór nie dotyczy wyrobów czekoladowych i cukierniczych Mars (pisaliśmy o tym na handelextra.pl TUTAJ).

Zdjęcie: Shutterstock

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.